Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

To był cytat z faktów a nie odnoszenie się do ciebie bardziej :wink:

Dal dzis niezły cyrk, zatrudnil nawet wykopalisko archeologiczne pt. Hulk Hogan.
Co mnie specjalnie nie zdziwiło, bo ta “maskotka tłumów” i skądinąd swietny, charyzmatyczny wrestler w zyciu prywatnym to kawal sukinkota. A swój ciągnie do siebie.
Trump ma znakomite wyczucie czego dziś potrzebuja tlumy. Chleba, igrzysk i pomazanca boskiego…
Ave, Caesar, morituri te salutant.

2 polubienia

Ja tam się nie znam

“Andropauza lżejsza niż myślisz.”

Na czym? Powodach, ze swiat zglupial od wadliwego oprogramowania czy wystepach megalomana z osdstrzelonym kawalkiem ucha?

2 polubienia

pitunowa rakieta trafiła w plac zabaw w Mikołajowie. Ale “bohaterzy” :frowning: znów zginęło dziecko i dorośli.

1 polubienie

A to odnośnie czego bo nie rozumiem?

Nunu ma wolne, swobodne skojarzenia, widocznie w te upały o jeden sweterek z wyprzedaży internetowej za duzo przymierzyla…
Na szczescie w hiszpanskim dzienniku cyrk Trump-Hogan dali tylko jako migawke.
Ciekawe jak i czy uda się demokratom wycofac Bidena nie tracac resztek zdrowego rozsadku?

2 polubienia

Ja myślałem że to było odnośnie awarii Microsoft ale się połapałem że odnośnie Trumpa

Zełeński rozmawiał z Trumpem. Podkreślił że do tej pory obie partie wspierały Ukrainę

Michał Dworczyk ma imunitet i nie zamierza się go zrzekać co nie dziwi

Oj będzie mial parlament europejski i inne instytucje saja e immunitety zajecie.
Przeciez oni wszyscy oprocz kasy liczyli wlasnie na to.

1 polubienie

Co do moich przemyśleń na temat ewentualnego wysyłania północnych Koreańczyków na front ukraiński

To przede wszystkim oni będą pociągami dostarczani a więc w ograniczony sposób będą ich dostarczać na front

Bo gdyby nawet czysto teoretycznie założyć że szli by pieszo do Europy to prędzej zdestabilizowaliby całą Rosję niż dotarli na front

A Kim wypowiadał się w sposób że jest to możliwe że wyśle do walki z zachodnim imperialistami

I trudno sobie wyobrazić żeby wysłał więcej niż 40-50% swych wojsk bo przecież reżim północno koreański musi się utrzymać

A Zachód cały czas dostarcza ochotników z całego świata do walki po stronie Ukrainy

On ma klopot w wyżywieniem tej swojej armii, a transport? Korea ma dobre połączenia kolejowe z Rosją, wiec problemem to by nie było.
Choc na razie oficjalnie nie mowi się o bezposrednich dzialaniach Koreańczyków na froncie

A raczej zabezpieczeniu logistycznym i sile roboczej.
A jak to się potoczy? Ciekawostka jest, ze Polska jako jeden z nielicznych krajów utrzymuje kontakty dyplomatyczne z Koreą Północną na poziomie ambasady, aczkolwiek obecnie pracami kieruje urzędnik w randze chargé d’affaires czyli odpowiedzialnego za sprawy. Placiwka obsluguje tez obywateli kilku ktrajow trzecich. Ale roboty to oni tam chyba za duzo nie mają ?

1 polubienie

Podobno Joe Biden zrezygnował z ubiegania się o prezydenturę Stanów Zjednoczonych. Teraz Kamala Harris się tym zajmie

1 polubienie

@Devil juz piasal. Szykuje się niezla jatka.

1 polubienie

Nie wiem czy na tak burzliwe czasy kobieta na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to dobry pomysł

A dlaczego nie? Bo kobieta?

1 polubienie

Bo obawiam się że może być za mało konkretną w rywalizacji z Chinami