Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

Przed chwileczką 19.30 wyswietlil oswiadczenie telewizji sa (w likwidacji).Wiadomosci te pisowe - prz4praszaly za klamstwa i obelgi pod kierunkiem Tuska, na podstwie wyroku sądu.

2 polubienia

Kolego przy cenach wody na Costa Blanca to mnie niewiele zaskoczy…
Ja od lat nie tyle skapiec jestem co oszczednie nia gospodaruje. W Polce po prostu bardzo duzo jej się marnuje i to nie tylko u odbiorcow koncowych co w trakcie uzdatniania (wiele stacji jest przestarzalych i zle konserwowanych) i w trakcie przesyłu.
Nie mowiac juz o braku porzadnych oczyszczalni i recyklingu wody. Czy ilosci zbiornikow retencyjnych?
Trawnikow na skwerkach nie musisz podlewac chlorowianką na herbatę.
Może ludzie zamiast narzekac zainteresowaliby się przyczynami (oczywiscie poza klimatem)

1 polubienie

POwinni to nadawać w TV Republika

2 polubienia

Przeciez to nie za darmo? Dokarmiac konkurencję ? :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Nie rozumiem o co dokładnie chodzi

Nic ciekawego dzisiaj

Dzisiaj też nic ciekawego

Wakacje mają politycy

Jak to nic ciekawego?
W Wenezueli drugi dzien powyborczych rozruchów,

Kamala Harris szuka wiceprezydenta, Orban zaczyna pluć na Polskę. Ukraina dalej nie chce odkrecic kurka z ruska ropą dla Slowacji i Węgier.
Meloni dołączyła do klubu zainteresowanych wspolpraca z Chinami

1 polubienie

Ten Maduro to chyba dyktator już XD

Jeszcze nie, ale blisko.
Chavez, jego poprzednik mial charyzme i szanse na dyktaturę. Zmaral na raka.
Ten przejął schede niby demokratycznie, “wskoczył w buty” poprzednika, ale jak to w Ameryce Poludniowej - wielu jemu podobnych marnie kończyło.
A Wnezuela ma ropę - najwieksze udokumentowane zloza na swiecie. I brak mozliwosci przetwarzania jej na miejscu. Benzyne importuja i to nawet z Iranu.

1 polubienie

Podobno Ukraińcy zakręcili gaz Słowacji i Węgrom płynący z Rosji

Przecież pisalam.
Slowacu zapowiedzieli, ze Ukrainie nie beda dostarczac paliwa, bo im ropy brakuje, a rynek wewnetrzny wazniejszy.

1 polubienie

Ano fakt… Zapomniałem

Kwestia kierunku PKW. Rozumiecie o co chodzi?

O pieniądze. O nieprawidlowe finansawanie kampanii wyborczej przez PiS.

1 polubienie

Ciekawe co z tego wyniknie. Czy zabiorą PiSowi subwencję

No nie wiem.
Teoretycznie sprawa jest prosta - z funduszy państwowych wydano miliony na różnego rodzaju pikniki i pokazy. Gdzie bezczelnie prowadzono kampanię wyborczą partii i poszczegolnych kandydatów.
Pytanie, na ile i czy znajdzie to odzwierciedlenie w kwitach. Komisja wyborcza sądem nie jest, a takie dzialania leżą w gestii prokuratury i sądów. Jesli PKW znajdzie powód, zeby wstrzymac to pozostaje droga sądowa - ale kasy PiS nie dostanie do konca postepowania, a odsetki od długów rosną.
Trzeba będzie je spłacić z tego co sie ukradło jeszcze wczesniej. A ludzie do PiS to nie dla idei szli…
Przezes już zna winnch - to Niemcy odbieraja kase PiS, bo chca zlikwidowac panstwo polskie.

2 polubienia

Inflacja 4,2% najwyższa w bodajże tym roku

Jak liczona?

1 polubienie

Nie wiem