Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

To nie siej wrogiej propagandy :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Zaciekawiło mnie to, więc znalazłam: https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/inflacja-w-polsce-dane-gus-za-lipiec-2024-st8024703

1 polubienie

Tak na zdrowy chlopski rozum? To po prostu od lipca ubieglego roku jako bazy obliczeniowej wynosi 4,2%.
I stąd biorą się takie różnice pomiedzy innymi okresami rozliczeniowymi maj, czerwiec? Po prostu czasem trafia sie lepszy miesiąc a rok później gorszy, czyli ceny rosną.
Jesli chcesz miec jakiś sensowny obraz tego co się dzieje to trzeba korzystac z ujednoliconych obliczen (koszyk konsumpcyjny, energetyczny, dobr inwestycyjnych) i liczony co najmniej w przedzialach rocznych. Inaczej to jest papka propagandowo polityczna.
Prognozować to się za duzo nie da, bo sytuacja na swiecie jest chwiejna, a ekonomia nauką ścisłą nie jest.
Można tworzyć modele na podstawie wcześniejszych zachowań, ale?
W przypadku dóbr podstawowych i luksusowych nic nie działa poza jakims rodzajem koniecznosci i w drugim przypadku owczego pędu zwanego modą.
I tu juz nie matematyka a psychiatria :stuck_out_tongue_winking_eye::eyes:

1 polubienie

Tutaj krytyka otwarcia w Paryżu olimpiady

Co o tym sądzisz?

1 polubienie

Zwisa mi to…

1 polubienie

Mi też…

1 polubienie

Jakaś baba od pituna nazywa cztery regiony Ukrainy Noworosją.

1 polubienie

Oni mało pomysłowi.

1 polubienie

:joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Nic ciekawego dzisiaj

A najwieksza od czasow zimnej wojny wymiana więźniów miedzy ruskimi i USA (miedzynarodowych) w Turcji to pies???
Biden potrzebowal sukcesu na ostatniej prostej.

2 polubienia

To fakt. Wspominali o tym ale jakoś na siłach się nie czułem żeby to opisać

Czy ja wiem czy potrzebował. Przecież zrezygnował

Owszem zrezygnowal, ale trzeba zostawic jakis legat dla nastepczyni, tym bardziej, ze Trump obiecywal, ze jak go wybiora to uwolni wszystkich Amerykanow z wiezien w Rosji.
No to wykonali ruch wyprzedzajacy…

1 polubienie

26 osób uwolnionych. W tym dwoje dzieci

Także Niemcy uwolnieni

A Andrzej Poczobut dalej w więzieniu

Byloby to zbyt oczywiste. Srutin traktuje Bialorus jako polityczna karte Joker. I tak troche ustapil z Niemcem skazanym na kare smierci.

Mozna sie spodziewac, że będą negocjacje, pod nadzorem Moskwy i Waszyngtonu.
Jak wygra Kemala? Oj ona nie jest politycznym “gołąbkiem pokoju” jak to usiłuje udawać Trump.
Ustalenie strefy kontrolowanych wpływów? W zamian za głowę Putina to bedzie jej cel. A Chińczycy? W przeciwienstwie do ruskich jak “przyswajali” czyli kradli technologie jednoczesnie je ulepszając? W przeciwienstwie do ruskich, ktorzy chcieli miec gotowca do skopiowania? Tak będą robić. Ja nie to, że im kibicuje, bo to konglomerat tysiaca kultur i zachowań, ale pozbawiony wladzy centralnej bedzie gorszy od atomowki jak ona padnie.

1 polubienie

“Dzieci szpiegów nie wiedziały, że są Rosjanami. Szokujące informacje”
nie wiem, co tu jest szokujące, skoro to byli szpiedzy :thinking: U nas tego masa poukrywana siedzi na pewno.

1 polubienie

Kamala Harris już zdobyła większość głosów wśród wszystkich delegatów więc to już pewne że ona będzie się ubiegać o prezydenturę

Wypowiedź Janusza Kowalskiego