Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

Prezydent Zełeński potwierdza że pierwsze F16 są już w Ukrainie

Śpiochy, a co ja tak naprawde wiedzialam o moich rodzicach a oni o mnie.

2 polubienia

Nic ciekawego dzisiaj

Mali zerwała stosunki dyplomatyczne z Ukrainą. Ktoś mi to potwierdzi?

2 polubienia

Tak.Rzad Mali zerwal stosunki z Ukraina,twierdzac ze Ukraina ni mniej ni więcej szczuje Tauregow z okolic granicy z Algieria,do zabijania malijskich żołnierzy,walczacych ręką w rękę z wagnerowcami.A to dla rzadu w Bamako,wspieranie terroryzmu…

2 polubienia

Pytanie czy Ukraińcy faktycznie działają jakkolwiek w Mali bo jeśli tak to dla mnie to nieco dziwne

Zacznimy od tego gdzie jest Mali
A juz wiem
Kraje rownikowe czasem nazywane Sahel.
Czyli putin broni sie resztkami sił?

1 polubienie

Ciekawe spostrzerzenia na temat wojny na Ukrainie

4 generałów PiSu zostało przeniesionych do rezerwy

Macierewicz mówi o mszczeniu się na PiSie

PiS za Macierewicza robił prawdziwą czystkę w armii

Nie zupelnie
Macierewicz przybil gwóźdź do trumny.
Konflikt między wywiadem wojskowym a wewnetrznym? Jest stary jak dworskie zaloty?
Chcesz odrobine absurdu? Poczytaj

https://bs.net.pl/z-okazji-rocznicy-17-wrzesnia-dowcipy-o-zsrr/
To jest wersja light.

1 polubienie

Marcin Romanowski ma 11 zarzutów ale nie chcą go aresztować bo chroni go imunitet europejski

Tim Walz kandydatem na wiceprezydenta Kamali Harris. Nazwał Trumpa “po prostu dziwnym”

Do wrzesnia. Bo na razie przerwa wakacyjna w PE.
A drugi raz nie będą nastepnej afery z immunitetami ryzykować nie będą?

1 polubienie

Zamierzają zmienić tzw. “rejestr ciąż” stworzony przez PiS

Chcą znowelizować tą ustawę

Ponoć taki rejestr ma być prowadzony tylko za zgodą kobiety ale pożyjemy zobaczymy

Do takiego rejestru dostępu nie będą mieli urzędnicy

Wiem, ze PiS coś tam kombinowal?
Sama idea nie jest zla pod warunkiem, ze nie ma polskiej “ustawy antyaborcyjnej”, a dane pacjentów są należycie chronione.
Skoro nie da się tych warunków spełnić? To faktycznie lepiej z tym potworkiem prawnym zrobić kierunek kosz.
Mnie to zaskoczyło, że w Polsce cala dokumentacja jest wlasnoscia przychodni/lekarzy a nie pacjenta. Na zasadzie podobnej, jak oddajesz pieniądze do banku tak pozwalasz medykom korzystac z wiedzy o swoim zdrowiu.
Może do tego trzeba społecznie dorosnąć?

1 polubienie

Ukraińcy ponoć weszli do o ile się nie mylę Obwodu Kurskiego

W każdym bądź razie z regionu Obwodu Sumskiego na Ukrainie

Tal do konca to mozliwe, choć czy na pewno Ukraincy?
Bo jeśli to prawda i swiadome ryzyko? Zalatuje prowokacją, albo grubym błędem, bo to politycznie dziala na korzyść ruskich

1 polubienie

NIC nie może działać na korzyść rusków, wciąż się nie zanosi, że się obudzą i zrobią porządek u siebie :frowning:

1 polubienie

To nie tak do końca.
Putin swoich zwolenników lub rzady w mniej lub bardziej ukryty sposob popierajace jego poczynania ma.
W tym przypadku to niestety tylko moze umocnic narracje ruskich, jak to oni biedni i “biją naszych”.
Tak niestety działa polityka
I zanim takie kraje np. afrykanskiego Sahelu nie zorientują sie, że wlazly z deszczu pod rynne majac na glowie ruskich to trochę czasu minie.

1 polubienie

Oni sobie mogą narzekać, mnie to nie rusza! Chcą żyć po swojemu,? niech żyją. Ale niech nie wyściubiają nosa poza swój kraj.

1 polubienie