Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

Ciąg dalszy z neosędziami

Dlaczego AfD rośnie w siłę

Kolejnych dwóch posłów PiS może stracić imunitety. A nawet Mariusz Błaszczak jako trzeci

Codziennie neosędziowie ogłaszają wyroki. Jeśli by ich zatrzymać to czekałby nas paraliż

Zaczynają się rozmowy akcesyjne Ukrainy i Mołdawii do UE. Ale to potrwa lata

Julian Assange z WikiLeaks na wolności

O Trybunałem Konstytucyjnym

Jest finalna decyzja rządu ws. CPK

Lotnisko powstanie ale nie na taką skalę co chciał PiS

I powstaną koleje ale między miastami a nie do CPK

I 300km/h będą ponoć jeździć z miasta do miasta. Nie dłużej niż 100 minut

Już od lipca ceny prądu w górę

Równe 46% poparcie w sondażach dla Bidena i Trumpa

Ktoś wie kiedy wybory?

Kolego sluchajac Tuska dzsiaj to tak troche jak bajki 1001 nocy…
Owszem pomysły fajne, ale niestety jedne zaprzeczaja drugim, poza tym?
Dobrze jest mieć plan dlugofalowy - zwlaszcza w kwestii kolei wielkich szybkości, bo to przedwsięzięcie na dziesieciolecia.
I marudzenie, że to ma zastąpić inne połączenia lądowe jak koleje regionalne, podmiejskie czy komunikację autobusową to nieporozumienie.
Co do lotnictwa? Tu stawianie na makro lotnisko? Może mieć sens jak ruskie wojne przegraja. Ukraina będzie potrzebować hubu przesiadkowego.
Co do lokalnych tanich połączeń europejskich? To lokalne lotniska. Ale to juz zależy od umów tanie linie - lotniska. Wolny rynek. Będą chętni do podróżowania to i działać będzie.

Stawianie na “przewoznika narodowego” - to chyba tak troche hasło na wyrost i ku “pokrzepieniu serc”?
To, że będzie dużo protestów?
Nie da się zjeść cukierka i mieć cukierka.

1 polubienie

No to mamy polityków histeryków?
Co oni biorą?
Bo fenantyl to raczej nie jest…
A w polityce? W Boliwii pucz (czyli przewrót wojskowy) numer 36 w historii tego kraju jako niepodległego bytu.
Tym razem nieudany.

1 polubienie

Ziobro ma zwolnienie lekarskie do bodajże 7 lipca… Pytanie czy nie unika celowo składania zeznań

Na unijnym szczycie głównym tematem była nielegalna migracja

W Atlancie pierwsza dyskusja Joe Bidena z Donaldem Trumpem

A ja mam zloty zegarek a wystawie u jubilera…
Takie zwolnienia, jesli leczy się za granicą to powinny zostać zweryfikowane.
Ale co ja tam mogę, prokurator nie jestem… komisja sejmowa zresztą też, więc zabawa w kotka i myszkę tylko udowadnia, że te komisje to w Polsce nieporozumienie, ale ludzie igrzyska mają.

1 polubienie

Opis pierwszej debaty Bidena z Donaldem Trumpem

Żałosne to było. Żaden sie nie nadaje.

1 polubienie

Demokraci zastanawiają się nad poproszeniem Joe Bidena o wycofanie się z wyścigu o prezydenturę