Co się dzieje w polityce - Dziennik

Macron powitał Joe Bidena pod Łukiem Triumfalnym. I zapewniał że nie zmęczą się wojną na Ukrainie

Moj glos iuz zliczony, utajniony do zakonczenia procesu. Glosowalam na listę hiszpańską korespondencyjnie. Tak wyszło.

1 polubienie

To głosujesz na hiszpańską oraz polską czy tylko jedną?

Moglabym na obie w tym balaganie.
Ale? Nie jestem hipokrytka. Stało sie jak stało ze smiercia mamy, a ja zdolności przebywania w dwóch miejscach na raz czyli bilokacji nie mam. Wybrałam głosowanie hiszpanskie.
Jesli chodzi o polskie? To glosuje jak warunki i konsulaty daja możliwość.
Hiszpanskie? Wybieram i wymagam.

1 polubienie

Do 21:00 można u nas głosować

Kolego na czas? Zyje miedzy światami. A szykuje sie na konkurs ROCK.
Może niekoniecznie mój dzień, ale?

1 polubienie

Niska frekwencja. 28%

A potem beda narzekac, ze UE zła.

1 polubienie

O 21:00 sondażowe wyniki

Wiem…
W Hiszpanii juz podali
Dwie wiodace partie socjalisci i łagodna wesja prawicy ida łeb w łeb

1 polubienie

Ponoć wybieramy ich nie tylko do Brukseli ale też do Strasburga

Ojej,
Tak trudno zrozumiec?
Strasburg (Strasbourg) i Bruksela (Bruxelles) to dwa kluczowe miasta dla Unii Europejskiej, ale pełnią różne role:

  1. Strasburg:
  • Lokalizacja: Położony we wschodniej Francji, blisko granicy z Niemcami.
  • Rola: Siedziba Parlamentu Europejskiego, który odbywa tu swoje plenarne posiedzenia raz w miesiącu.
  • Znaczenie: Symbol jedności europejskiej i pojednania między Francją a Niemcami po II wojnie światowej.
  1. Bruksela:
  • Lokalizacja: Stolica Belgii, znajdująca się w centralnej części kraju.
  • Rola: Siedziba większości instytucji Unii Europejskiej, w tym Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej oraz Rady Europejskiej. Parlament Europejski również ma tu swoją siedzibę, gdzie odbywa większość swoich prac komitetowych.
  • Znaczenie: Uważana za de facto stolicę Unii Europejskiej ze względu na koncentrację głównych instytucji.

Oba miasta odgrywają kluczowe role w funkcjonowaniu UE, ale Strasburg jest głównie znany z sesji Parlamentu Europejskiego, podczas gdy Bruksela jest centralnym punktem decyzyjnym i administracyjnym.

1 polubienie

21 mandatów ma KO a PiS 19 mandatów

Konfederacja nie wiem ile i Trzecia Droga

W Niemczech na drugim miejscu Alternative fur Deutschland

Nie jestem zadowolony z wyników… Ale trudno

Konfederacja 6 mandatów

Wypowiedź Tuska

Mnie to nie wzrusza.
Ale moze lepiej dla Polski? Cos mi wyglada na to, ze w obecnej sytuacji bede miala dwa domy?

1 polubienie

Czemu 2 domy?

Wypowiedź Mentzena