Co się tym Niemcom porobiło?

:stuck_out_tongue_winking_eye: To mi właśnie migneło i potem padł mi internet, dziś ciutke lepiej i mniej muli. Dziękuję za trud

To na ile amunicji wystarczy zależy od wielu czynników - stanu armaty, czołgu, dokładności współrzędnych celu, poprawek do warunków atmosferycznych / trajektoria lotu pocisku ± 1 m, i np samej obsługi. Sokole oko z preri dzikiego zachodu to dziś za mało. Trudno to sprawdzić nawet na poligonie przy szkoleniu, amunicja nie jest tania, Jeden oficer stawia na ilość a inny na jakość, stąd będą rozbieżności w zużyciu amunicji nawet tej ćwiczebnej co nie jest tajemnicą. Bogaci nie jesteśmy, kiedyś 1 nabój / życie kogoś / kosztował 5,50 zł, tyle co korkowce na straganie w dzień odpustu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak, ale ja nie pisałam o celności, o ilości trafień, ale tylko o ilości wyrzucanej amunicji na np minutę.

1 polubienie

Teraz to juz chyba po tym calym wsparciu od zachodu…
Czym on idzie? Na torach? To chyba nie problem dla Rosji zeby to powstrzymac… Zresztą juz zapowiedzieli ze transporty ze sprzetem będą zniszczone.

Niszczone to mogą byc na terenie Ukrainy dopiero.
Kazda inna interwencja to III swiatowa
A jaką drogą to wsparcie? Morską odpada - porty ukrainskie sa pod ostrzałem. Lądową?
To nie tylko kolej, ciężarówki tez. Lotniczą? Wiele lotnisk jest juz bezuzytecznych.
Ogolnie niszczenie infrastruktury komunikacyjnej to tez nie jest rozwiazanie dla najeźdźców - bo się pozbawiają mozliwosci manewru.
A przy rosyjskiej propagandzie? 500 metrowym tsunami i
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/2909236/Swiat/Slady-czarnej-magii-w-Ukrainie.-Glupota-rosyjskiej-propagandy-nie-zna-granic
To niedlugo swoje wojsko zaczną w miotly o napedzie odrzutowyn, osinowe kołki i srebrne kule wyposazac?
Bo jak tu inaczej ze złowrogą, szatanska siłą wygrać?

2 polubienia

No nie ma dowodu, ze ci ukrainscy zolnierze ktorzy tam byli, nie namalowali tego znaku i ze ktos nie upraeia czarnej magii xd

Wiem ze atakuja tylko na Ukrainie transporty… Ale te 200 czolgow polskich chociazby, jechalo na torach… chyba Rosja wie gdzie ida tory z zachodu na wschod Ukrainy.

I ze te tory tez by sie im przydaly?
Raczej nastawia sie na niszczenie baz wojskowych bedacych odbiorca koncowym.
O ile Ukraincy nie pójdą po rozum do glowy i zaczną stosowac system rozladunku rozproszonego a NATO udostepni swoje instalacje na szkolenia.
Co już czesciowo robi.
A co do malowania szatanskich znakow?
Foczku, tu nie chodzi o samo grafitti, a wiare kacapów w te bzdury.
Moze im podpowiedziec, ze od uroku chroni czerwona kokardka? Może byc z sowieckiej flagi, tylko najpierw odciac te gwiazdke, sierp i mlot.

3 polubienia

Nie tylko w czasie wojny bo i po wojnie bez względu na wygraną stronę infrastruktura jest potrzeba i trzeba wydać krocie na odbudowę

1 polubienie

Gepard to działo samojezdne z dwiema lufami strzelającymi niezależnie, choć i mogą się zsynchronizować i strzelać do wspólnego celu, szybkostrzelność to 550 pocisków na 1 minutę i z jednej lufy, przy prędkości wylotowej pocisku około 1500 m/s, czyli seria na raz na odległość około 25 km. W warunkach bojowych mało się z tego korzysta bo to pokazuje skąd ktoś strzela, i łatwiej i szybciej go wtedy unieszkodliwić, dlatego strzela się pojedynczym pociskiem przy dokładnych nastawach by pocisk trafił w cel. Te pociski są drogie. Przy pociskach sterowanych wystarczy pojedynczy wystrzał, i dokładność wskazań czujnika np podczerwieni lub cieplne - tego się nie ukryje żadną technologia, nawet niewidzialną stilt

1 polubienie