Co w koncu z tymi wizami?

Statystyki europejskie raczej nie kłamią.
2 miliony czarnego luda w niecale trzy lata?

3 polubienia

To wierzą tylko ludzie Ziobry i Kamińskiego.

2 polubienia

Wreszcie w czymś znowu jesteśmy pierwsi. :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Cos straszliwie tym kręcą.
Obawiam się, ze w tym chaosie i przedwybrczych nagonkach sprawe beda usilowali rozmyc tak jak wiele wczesniejszych afer.
Jedyna nadzieja w polskiej ksenofobii.
Bo prezes to się zachwuje jakby wybory byly jego prywatna krucjatą antytuskową.

1 polubienie

Eee, lapowkarstwo? To moze pierwsza piątka w Europie? Chociaz po 8 latach PiS? Bulgarie i Rumunię dogonilismy?
To jest szansa na podium.

2 polubienia

Problem może być, bo już masa madek jest co im z opieki nie starcza na życie…dej, dej mówio i nie starcza i potem rozmowy na ulicy słyszą przypadkowi świadkowie ile ją życie kosztuje. Tylko kto w obronie madki stanie, żeby imigranta harującego wygnać? Wszak madka jest od brania z opieki i z powodu ograniczenia umysłowego madek może dojść…do puczu może :thinking:

1 polubienie

Tu nie chodzi o harujacych imigrantow.
Te wizy do Polski obejmuja obszar Schengen, wiec nie jest to sprawa “madek” a bezpieczenstwa UE w ogóle.
Az dziwne, ze nikt wczesniej nie zareagowal?

2 polubienia

No ja wiem, że oni zasiłu madkowe mają wnosie, bo w DE jest lepszy zasiłek.

1 polubienie

Same suche dane to zaciemnianie obrazu.U nas mamy bowiem Ukraińców i resztę świata.I ta reszta świata traktuje nasz kraj tak jak kiedyś Czeczeńcy.Jako tranzyt.
Inna sprawa że ten Wawrzyk czy jak mu tam,powinien zgnić w więzieniu!
Wizy wydane a ludzi jakoś nie widać…Prócz Ukraińców,co zresztą też sie zmienia…Szwindel widoczny gołym okiem…
I jedno zdanie w artykule właściwie wyczerpuje temat.Robimy tę samą głupotę co Niemcy…
A tak w ogóle…Z mojego tutaj,podwórka…Wszystkie okoliczne hotele Ibis,są wypełnione po brzegi cyganerią,czarnymi ze wschodniej Afryki oraz gówniarzami islamskimi.
Siedzą całymi dniami na trawnikach i chodnikach,nic nie robią a w tutejszym,konkretnym przypadku,ludziska sporo nadrabiają aby dojść na parking,byle tylko ominąć te skupiska.
To jest jakaś fala którą wpuszczono.Bylbym dobrej mysli wspominając poczynania policji z Milton Keynes sprzed 10 lat ale…Skala niestety juz nie ta i zapowiada sie nie lada problem.

2 polubienia

Juz tak dobrze nie ma. Z tego co czytalam tna pomoc socjalną.
Tu nie chodzi o ukrainskie kobiety z dziecmi, a o prosta sprawe- rozadnie prowadzona gospodarka imigracyjna jest korzystna dla gospodarki (uciekinierow z Ukrainy trudno do tego zaliczyc, sila wyzsza i czy zostaną , czy pojadą dalej, sa to koszty posrednie wojny)
Mi chodzi o wydawanie jak się okazuje milionów wiz z zasiegiem Schengen, bez jakiekkolwiek kontroli i weryfikacji. Za lapowki.
Ilu z tych wizowiczow podjelo prace w Polsce? Ilu przepuszczono w tym dywersantow, szpiegow, ewentualnych terrorystow? Bo mlodocianych “inzynierow i lekarzy” to pewnie w tym setki tysiecy. Po co było sie tluc przez morza i oceany? Wystarczylo polska wizę kupic. I witamy w biurze pdrozy
MSZ. A to juz podchodzi pod handel “zywym towarem” (pojecie obejmuje nie tylko prostytytucje czy wspolczesne niewolnictwo) i bywa scigane prawem miedzynarodowym.
Dziwi mnie tylko, ze tak pozno zareagowano? Może dlatego, ze obejmowalo to kanaly europejskiejak i amerykanskie, a odprysk polski byl obserwowany, zeby zlokalizowac szefow? Jesli tak to czego sie jeszcze o mafii PiS dowiemy,

Te wizy otwierają drogę do USA i KAN, więc dziwne, że tyle czasu to trwało…

Na razie sensacja goni sensacje

Wizy nie otwieraly drogi bezposrednio, ale do Meksyku juz tak, a stamtąd to nastepne, lokalne biuro podroży…

Póki co afera wizowa nie odbiła nie negatywnie na sondażach. Ludzie wolą widzieć lampeduzę w Polsce nas Tuska niż przekręt za PiSu

Tiaa, Lampedusa to co roku w stanie permanentnego kryzysu jak pogoda dopisze.
Teraz na to nalozyly sie jeszcze kataklizmy w Libii i Maroku.
Nie nadazaja odstawiac migrantow na kontynent.
Podobna sytuacja jest na Kanarach - czas dostawy na polwysep wydluzyl sie z 24 do 72 godzin. Bywa, ze dziennie to i 2000 duszyczek się tam zywych dostaje.
Ale wiadomo, Wlosi to mamma mia porca i wszystko na histeryczny żywioł.
No i jednak porównanie infrastuktury ? Kanary nawykle do najazdów, co prawda stonki turystycznej, ale zawsze rezerwa jest.
Prezes gasi jak na razie pożar starymi kocami, ale takowe się swietnie pala jak benzyny dolejesz. Pytanie kto to ma zrobic? USA? Bo bezposrednie dzialanie UE moze tylko sprawe popsuc.

1 polubienie

Cała strefa szengen jest na nas cięta. A także Stany Zjednoczone. I jak tu być neutralnym :frowning:

Mnie tam dziwi że tak późno wpłynęła ta afera ale widocznie tak musiało być

Walka z mafią jest trudna. A z tak bezwzgledna jak afrykanskie?
Cos mi się wydaje, ze chlopki roztropki od Raua nie bardzo wiedzieli w co się pakują? Grube ryby łowi się na przynętę zwaną “żywcem”. Ludzie zaopatrzeni w znacznik zwany polska wiza sa latwiejsi do namierzenia niz pontonowcy.

1 polubienie

Bułgaria to podobno najbiedniejszy kraj w UE xd

W Szwecji tną to może i w Niemczech też

Niemcy oficjalnie weszly w faze recesji gospodarczej.
Szwedzi to beda musieli dac sobie siana z tolerancją, bo zaludnienie wikingowych wiosek autochtonami z Sahary to nie najlepszy pomysl …

1 polubienie

Nie wiem. Wskazniki makroekonomicznie niekoniecznie musza sie przelozyc na te w skali mikro.
Nie wiem czemu, a raczej wiem dlaczego krol Maroka zaakceptować tylko kilka krajow jako niosace pomoc po trzesieniu ziemi. Francje z lalusiem Macronem wykluczyl, choc sam duza czesc roku siedzi nie w Maroku, a we Francji
Ale jako kraj postkolonialny ma prawo do obaw.
Mysle, ze mu sie druga Algieria nie usmiecha. A juz nie daj Boze Libia.
Co do Maroka? Ofiar jest ok. 3000 nie liczac rannych, ktorzy nie wiadomo jak dlugo pociagna, bo tam opieka medyczna to ponoc niektorzy o niej slyszeli
Tereny te zamieszkuja ludzie, ktorzy szkoly przetrwania niejednego wagnerowca by nauczyli. Moze tym razem się uda - zamiast lepianek przy pomocy tych zaakceptowanych uda sie odbudowac wioski o nieco wyzszym standardzie? Co ciekawe? Do pomagajacych nalezy rowniez Arabia Saudyjska. Nowy, ciekawy gracz na polu miedzynarodowym . Zwlaszcza rynku inwestycji.

1 polubienie