Co wyniknie z "naprawiania" sądów przez PiS?

Jak myślicie? Jak to wszystko się skończy?

1lajk

Droga jest daleka… Ale żeby wstać z kolan, trzeba zrobić ten kolejny krok… xd

WTF?!
Mnie to na dyktaturę zaczyna wyglądać

1lajk

A to z kolan już nie powstano? Przecież politycy PiS już 3 lata temu trąbili, że naród wstał z kolan.

2lajki

A kto powiedział że wstawanie z kolan ma oznaczać państwo na wzór eurokolchozu? Xd

Takie medialne gierki tylko :rofl:

Nie sądzę, kolego, nie sądzę…

Zależy co dla kogo oznacza powstanie z kolan… Pod niektórymi względami może już wstała polska 3 lata temu xd

Zalezy jak leży, aby tylko nie wisiał…

2lajki

Cel jest jeden - zapewnienie sobie całkowitej bezkarności. Bezkarności w sprawach złodziejstwa, kłamstw, łamania konstytucji, kolesiostwa. Tylko temu służą te zmiany. Efekty już są - wywołanie niechęci do sędziów, nazywanie ich kastą, wyciąganie jakichś jednostkowych patologicznych zachowań, odmowa przesłuchania Kaczyńskiego, usuwanie niepokornych sędziów. Jednym słowem - Bolszewizm!

1lajk

Zle sie skonczy.
Utna kase z UE i Grecja to bedzie maly pikus.
A niestety dzis “opozycja” pokazala jak dac d@@y.
Europa nie bedzie miala czasu na nianczenie Polski
Ma dosc problemow z wojenka amerykansko - chinska i ruskimi na karku.
Istnieje duza szansa, ze granice UE zatrzymaja sie przy odrobinie szczescia na Wisle.

1lajk

Od 1945 do 1989 było tak, do czego dziś dąży szaragowy poseł.

A mnie się marzy uczciwa reforma sądownictwa. O prawa.

2lajki

Zależy kto…

A ja od 30 lat ciągle tylko słyszę, “reforma tego, reforma tamtego” !Po kiego grzyba te reformy? Wystarczy, żeby ludzie byli uczciwi, i rzetelnie wykonywali swoje obowiązki, żadne reformy niczego nie zmienią!

1lajk

Obaj mamy marzenia trudne do zrealizowania. Ludzie raczej się nie zmienią. Dlatego trzeba zmienić okoliczności, w których działają.

A konkretnie, to nasz kodeks karny jest prawie tym samym, jaki obowiązywał w II Rzeczypospolitej. A większość sędziów, niestety, jeszcze z mentalnością z jedynie słusznego ustroju. Nawet na własnej skórze to odczułem.

2lajki

Dziwnie w tej Polsce… Niektorzy żyją w pięknym demokratycznym nowoczesnym, najszybciej(prawie) rozwijającym się kraju w samym środku Europy a niektórzy w bolszewickiej dyktaturze…

Nie generalizuj. Bo ani pierwsze, ani drugie nie jest rzeczywistością.
Polska uczyniła wielki postęp pod wieloma względami, I nie ma powodu tego zmieniać.

2lajki

Ale że Wam się chce jeszcze na ten temat. Akurat tak mam, że jak mnie coś wkurzy, to na ten temat milczę. Nie potrafię roztrząsać i jeszcze bardziej się dobijać. Mam w realu dwie bliskie koleżanki prawniczki. Jedna z nich jest właśnie sędzią. Obie są załamane. Właśnie wyszły, bo były na kawie u mnie.

2lajki

Ja to pierwsze uznaje za rzeczywistość i porównuję do drugiej opcji xd

to co sie dzieje z prawem? to niedlugo bedziemy mile wspominac niejakiego pana profesora Falandysza, ktory “tylko” sciezki przetarl w tym zakresie.
ale on to jeszcze robil w bialych rekawiczkach, teraz to juz ida “na rympal”.

2lajki