Co wyniknie z "naprawiania" sądów przez PiS?

Jak myślicie? Jak to wszystko się skończy?

1 polubienie

Droga jest daleka… Ale żeby wstać z kolan, trzeba zrobić ten kolejny krok… xd

WTF?!
Mnie to na dyktaturę zaczyna wyglądać

1 polubienie

A to z kolan już nie powstano? Przecież politycy PiS już 3 lata temu trąbili, że naród wstał z kolan.

2 polubienia

A kto powiedział że wstawanie z kolan ma oznaczać państwo na wzór eurokolchozu? Xd

Takie medialne gierki tylko :rofl:

Nie sądzę, kolego, nie sądzę…

Zależy co dla kogo oznacza powstanie z kolan… Pod niektórymi względami może już wstała polska 3 lata temu xd

Zalezy jak leży, aby tylko nie wisiał…

2 polubienia

Cel jest jeden - zapewnienie sobie całkowitej bezkarności. Bezkarności w sprawach złodziejstwa, kłamstw, łamania konstytucji, kolesiostwa. Tylko temu służą te zmiany. Efekty już są - wywołanie niechęci do sędziów, nazywanie ich kastą, wyciąganie jakichś jednostkowych patologicznych zachowań, odmowa przesłuchania Kaczyńskiego, usuwanie niepokornych sędziów. Jednym słowem - Bolszewizm!

1 polubienie

Zle sie skonczy.
Utna kase z UE i Grecja to bedzie maly pikus.
A niestety dzis “opozycja” pokazala jak dac d@@y.
Europa nie bedzie miala czasu na nianczenie Polski
Ma dosc problemow z wojenka amerykansko - chinska i ruskimi na karku.
Istnieje duza szansa, ze granice UE zatrzymaja sie przy odrobinie szczescia na Wisle.

1 polubienie

Od 1945 do 1989 było tak, do czego dziś dąży szaragowy poseł.

A mnie się marzy uczciwa reforma sądownictwa. O prawa.

2 polubienia

Zależy kto…

A ja od 30 lat ciągle tylko słyszę, “reforma tego, reforma tamtego” !Po kiego grzyba te reformy? Wystarczy, żeby ludzie byli uczciwi, i rzetelnie wykonywali swoje obowiązki, żadne reformy niczego nie zmienią!

1 polubienie

Obaj mamy marzenia trudne do zrealizowania. Ludzie raczej się nie zmienią. Dlatego trzeba zmienić okoliczności, w których działają.

A konkretnie, to nasz kodeks karny jest prawie tym samym, jaki obowiązywał w II Rzeczypospolitej. A większość sędziów, niestety, jeszcze z mentalnością z jedynie słusznego ustroju. Nawet na własnej skórze to odczułem.

2 polubienia

Dziwnie w tej Polsce… Niektorzy żyją w pięknym demokratycznym nowoczesnym, najszybciej(prawie) rozwijającym się kraju w samym środku Europy a niektórzy w bolszewickiej dyktaturze…

Nie generalizuj. Bo ani pierwsze, ani drugie nie jest rzeczywistością.
Polska uczyniła wielki postęp pod wieloma względami, I nie ma powodu tego zmieniać.

2 polubienia

Ale że Wam się chce jeszcze na ten temat. Akurat tak mam, że jak mnie coś wkurzy, to na ten temat milczę. Nie potrafię roztrząsać i jeszcze bardziej się dobijać. Mam w realu dwie bliskie koleżanki prawniczki. Jedna z nich jest właśnie sędzią. Obie są załamane. Właśnie wyszły, bo były na kawie u mnie.

2 polubienia

Ja to pierwsze uznaje za rzeczywistość i porównuję do drugiej opcji xd

to co sie dzieje z prawem? to niedlugo bedziemy mile wspominac niejakiego pana profesora Falandysza, ktory “tylko” sciezki przetarl w tym zakresie.
ale on to jeszcze robil w bialych rekawiczkach, teraz to juz ida “na rympal”.

2 polubienia