Co za genialny tekst?!

Dupa jasiu!!! Nie mam złudzeń…

Koscielne autorytety
A KK dysponuje armia medykow mundurowych -

Nie liczac sieci klinik na bardzo wysokim poziomie, gdzie zatrudniaja tez cywilnych lekarzy plci obojga

O naukowym podejściu można zapomnieć. Święci balują w niebie a złoto sypie się na tace

1 polubienie

Lekarze bonifratrzy, a kilku znalam w cuda nie wierza.
A na pewno mniej niz ich cywilni koledzy po fachu.
Ale tez nie odrzucaja alternatywnych metod, jako wspomagajacych. W przeciwienstwie do poprzednikow z inkwizycji chetnie zapoznaja sie z medycyna ludowa w roznych krajach.

1 polubienie

Te cuda to ściema. Żaden człowiek nigdy nie umiał i nie umie uzdrawiać. Najlepsi lekarze muszą korzystać z technologii.

1 polubienie

W 1984,[Orwell by sie uśmiechnał],pracowalem 3 miechy u różdzkarzy.Kiedys pozna jesienią,weszlo do naszego pokoju dwóch hippiesow.Az mnie odwrocilo frontem do nich.Opaleni,umiesnieni w bialych t-shirtach…Pytali o ks.Klimuszke czy raczej o jego"Ziololecznictwo"…Zaciągali obcym jezykiem…
Jak sie potem okazalo,obaj byli misjonarzami z Nowej Gwinei.Bardziej u nas znanej jako,Papua-New Guinea :grinning:[chyba]
Mam ich do dzisiaj przed oczami,taki to byl szok.Jakby Frank Zappa wstąpil na ambone!
To sie nazywa prostowanie ścieżek.Nikt nie wytyczy idealnej ale mozna sie starac.I trzeba to robić.

2 polubienia

@collins02
@Devil
To co nam moze sie wydawac cudem z jakis czas moze zostac zbadane, opisane i cudem byc przestanie. Organizmy, nie tylko ludzkie sa na tyle zlozone, ze zeby zrozumiec jak dzialaja to trzeba stuleci badan i obserwacji, a potem okazuje sie, ze przyjdzie taki HIV czy inny koronowirusik i “wyrownaja”.
Tak, oba wirusy na zewnatrz maja podobna strukture, tylko roznia sie wyoellnienien
HIV ma fragmenty DNA covid RNA co daje nadzieje, na szybsze wymyślenie szczepionki.

1 polubienie

He he…któryś ze świetych KK (nie pamiętam który) ale średniowiecze, bynajmniej nie wyklęty stwierdził: “Cudów nie ma. Cudami ludzie nazywają to, czego jeszcze nie rozumieja.”

1 polubienie