Co za genialny tekst?!

Nie przegapcie tego!
Felietonisci na wp.potrafią zaskoczyć!
Chcialem polecic jakis akapit by nie zanudzać,wszak wiadomo w jakich czasach zyjemy…Ale kazdy wart jest chocby chwilowej,refleksji.

3 polubienia

Będzie się działo po nowym filmie Sekielskich w 2021r.
JP II był dobrych politykiem i dyplomatą kościoła. Kiepskim zaś reformatorem samej instytucji.

1 polubienie

Przechodze na skype’a.
Odezwe sie za 45 min.

Pytanie,czy mial byc reformatorem?
Zastal skostniała instytucje aż pachnacą/śmierdzącą betonem…Ile moze zrobic jeden czlowiek?
On postawil na dialog miedzy religiami…Ja na jego miejscu,pewnie zrobilbym to samo bo dzisiaj widac bardzo wyraznie ze islam dąży do ogólnoświatowej wojny.
Poza tym…Kto wie jak to wygląda TAM?
Ja mam jedynie watpliwosci co do “mianowania na swietego” paru nazwisk,jak chocby chorwackiego ksiedza,patrona obozow koncentracyjnych…Ale to tylko potwierdza teze ze jeden czlowiek,o ile nie jest absolutnym tyranem,nigdy nie ogarnie wszystkiego.

3 polubienia

Trafiłam na ten artykuł. Chyba dobrze wpisuje si w ton tej dyskusji

2 polubienia

Nie miał być reformatorem. Tak chciano go widzieć. On był na wskroś konserwatywny. I nie jest to w tym momencie zarzut.
Abstrahując…
Wiesz co… Mam wrażenie, że pewnie nie miałby wesołej miny, gdyby mógł przeczytać, a w zasadzie nie przeczytać, bo nikt nawet chyba nie wspomniał dziś o Monte Cassino… Przykre. To w zasadzie Jego pokolenie…

2 polubienia

Troszeczke to uproszczone ale lepsze to niz brak reakcji.

Bardzo dobry tekst. Jeśli człowiek chce zrobić COŚ dobrego to nie może zajmować sie wszystkim A poza tym MUSI żyć. No, ale teraz: pedofilia, kochanka…

1 polubienie

Coraz więcej katolików jest mądrzejszych od papieży. Ba, ja myślę, że oni są nawet mądrzejsi od Chrystusa. A Chrystusa, jako “wiadomo-nacyjnego”, albo spaliliby w stodole, albo wysłali z powrotem do Palestyny. Nasi katolicy są naszsi.

5 polubień

@Devil Martel w “Sodomie” spory fragment poświęca JPII, który (niestety) “przeoczył” i “nie dostrzegł” wielu spraw związanych z krzywdzeniem nieletnich przez duchownych…

1 polubienie

Myślę, że wolal zyć i coś dobrego robić. Poza tym za buzię trzymal Go Ratzinger…(inni też).

Świetne spostrzeżenia! Dodam jeszcze, że Polacy uwielbiali Papieża ale go nie słuchali. Był raczej takim katolickim folklorem - kremówki, dowcipy, narty, itp. Taki swój chłop. Ale już jego nauki nie budziły takiego zachwytu wśród wiernych. W spawach dogmatycznych był konserwatystą, jego teksty teologiczne napisane były bardzo trudnym językiem, usiłowałem kiedyś przeczytać jedną z encyklik – nie dało się.

3 polubienia

Oj bo to jest taki nasz zdrowy, swojski katolicyzm. Z dziada pradziada.

1 polubienie

Ja mam ze sobą zeszycik Franciszka i tez nie potrafie temu podołać.A staralem sie!Dlaczego wiec???
Do mnie przemawia ks.M.Maliński i jego"Modlitwa na kazdy dzien".

3 polubienia

To prawda. JP II to kremówki, franciszkańska 3, kajaki i “barka”. Oprócz “tej ziemi” niewiele zapamiętano.
Gwiazda Wojtyły będzie blednąć w mroku pedofilii. Oby nie zniszczono tej legendy. Bo przecież pedofilia to jedno a cała, ważna reszta - dyplomacja, solidarność, podróże, mosty między religiami to drugie.

4 polubienia

I to dowodzi, że nie ma ludzi w 100% kryształowych. Każdy ma jakieś grzeszki na sumieniu.
Ja się natomiast dziwię, gdzie był Advocatus Diavoli w czasie procesu beatyfikacyjnego?

1 polubienie

Ja generalnie nie wierzę w cuda. W ten którego miał dokonać JP II też nie wierzę. Wojtyłę kanonizowano dla promocji kościoła. Wykorzystano jego postać i jego sławę. To takie rusztowanie podtrzymujące chwiejące się coraz bardziej fundamenty instytucji.

3 polubienia

Wpisywanie na liste swietych to nic innego jak kontynuacja starorzymskiej tradycji wpisywania kolejnych cesarzy w poczet bogow.
Troche zdemokratyzowany, bo juz nie trzeba byc cesarzen, zeby swietym zostac. Ale za to wiecej biurokracji. Wczesniej wystarczala uchwala senatu.

2 polubienia

Czy w tych komisjach ustalających cuda są jacyś niezależni naukowcy specjalizujący się w medycynie, biologii, fizyce? Czy sami teolodzy ? XD

Przecież właśnie o to chodzi! Mamy Ojca Rydzyka i to jest TO! :face_vomiting: