Contagion - Epidemia Strachu (2011)

Netflix trzyma rękę na pulsie i przynajmniej u nas włączył ten film do repertuaru. Nie jest to film najwyższych lotów, ale ma tyle podobieństwa do obecnej sytuacji, że aż przyjemnie się ogląda. Brakuje w nim tylko ignorantów w stylu Trumpa i Kaczyńskiego, reszta z grubsza jest :wink:

Które filmy pamiętacie o podobnej tematyce? Outbreak (Epidemia) z Hoffmanem i co jeszcze?

Jest tego w tv od cholery i ciut,ciut.Ale przyznaje bez bicia ze po tytulach,cieżko.Kompletnie ignoruje te “tematyke”.Pamietam jakiegos Seagala ktory pozabijal wszystkich terorystow,nim oni zabili caly Wyoming[?]
Tenże narcyz wysadzil w powietrze jakies kamieniolomy ale przynajmniej w towarzystwie kilku swietnych aktorow…
Lubie katastroficzne filmy ale…ze szkoly Trzesienia ziemi lub Tragedii Posejdona.

2 polubienia

W filmach mocny nie jestem, wolę książki, a było kilka w temacie od Dżumy Camusa poczynając.

1 polubienie

O epidemii zombie jest sporo. Też wirus.

1 polubienie

@collins02 Tragedia Posejdona - ogłądałam kiedyś na TVP zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kiedyś dużo ciężkich filmów oglądałam ale teraz już mam trochę dosyć i szukam czegoś bardziej lajtowego…

2 polubienia

Polecam “28 dni później”.
W tematyce apokaliptycznego wirusa jest jeszcze “12 małp”.

2 polubienia

Za tematyka wirus fiction specjalnie nie przepadam.
Ale moze przypomniec Wojnę swiatow gdzie drobnoustroje okazaly się sprzymierzencem? Tak dla podtrzymania morale? Bo wlasnie podali, ze oficjalnie w Hiszpanii jest prawie 34 Tysiące zainfekowanych.
A moze z ta pandemia to bedzie jak z Czarnobylem i Fukishima? Uświadomi, ze nic nie jest bezpieczne? Zwlaszcza megalopolis?

1 polubienie

Ludzkie dzieci, Miasto ślepców.

1 polubienie

Czy faktycznie?
Bo to nie jest film ciężki.Natomiast jest swietnie zrobiony.Jest ZAGRANY.I ciagle jest cholernie prawdopodobny.
Zreszta mutacji na horror movie w Anglii jest tyle ze w glowie mi sie nie miesci :innocent:
Czasem mysle ze "król Maciuś"ktory scoorvysynem byl i basta,uchronil nas od sieczki o ktorej nie mamy pojecia… :innocent:

Fakt, ze krol Macius szmire raczej szerokim lukiem omijal. Ale to byly lata, ze telewizja w ogole jeszcze do jakiejs misji wychowawczej sie poczuwala. Roznie to wychowanie wygladalo, ale przynajmniej sie starali.
TVPiS to karykatura tamtych czasow.

2 polubienia

Jak milo.100% racji :slightly_smiling_face:

1 polubienie