Copiątkowy quiz wiedzowy nr 390

Zapraszam - KLIK
dwa źle - oczywiście jakaś mało znana piosenka i tytuł Lamentu Świętokrzyskiego.

PS. Zwrócicie uwagę na rzymski zapis numeru quizu w jego tytule :slight_smile: :slight_smile:

6 polubień

10/10. :slightly_smiling_face:
I takie quizy to ja lubię. Od razu doby humor od samego rana :wink: Tylko jednego nie byłam pewna, ale akurat dobrze kliknęłam. Reszta naprawdę prościutka :blush:

6 polubień

Komplecik Dziś wyjątkowo łatwy, ale nie pozbawiony błędów. Autor quizu nie wie, co to jest marsowa mina. Mitologii nie zna.

Mam dodatkowe pytanie; - a królem jakiego państwa był Nabudochonozor I ? :stuck_out_tongue:

6 polubień


Aczy nie powinno byc: CCCXC? Tak krócej? A nie lewą ręką do prawej kieszeni? Ale co ja tam się znam

5 polubień

A jakby 399 to CCCXCIX

1 polubienie

6/10.
Quiz dla mnie łatwy nie jest.
3. Nie obcuję z tym w życiu codziennym, nie mam nawet do tego smykałki - brak poprawnej odpowiedzi.

  1. Mimo iż często słucham muzyki, różne gatunki, twórczości tych pań nie znam, co dopiero tytuły - brak poprawnej odpowiedzi.
  2. Tematyka zupełnie mi obca- brak poprawnej odpowiedzi.
  3. Kto?!?!?! Pierwszy raz słyszę - brak poprawnej odpowiedzi :grin:
3 polubienia

Znowu system mi numeracje zmienił, ma być 3, 4,7,8.

1 polubienie

No cóz, kujonka…! Ale piosenkarkę i Lament zestrzeliłam!

5 polubień

Ta mina coś mi nie pasowała!

2 polubienia

9/10
Posenkarka to sie cos kojarzylo, bo jedyna z tego towarzystwa dla mnie strawna.
Ale lamenty rozlozyly mnie na lopatki 25% mozliwosci trafienia to stanowczo za mało

5 polubień

Tak dla odmiany i roznorodnosci? :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

9/10 - Lament źle.

3 polubienia

Pierwszy odpis Lamentu Świętokrzyskiego pochodzi z 1470 roku, ale nie pamiętam który.

3 polubienia

10/10…Poprawilem sobie statystyke tym quizem:))
Tylko zupa jest wydedukowana a i to nie do konca…Raczej fuks.Natomiast Lamentu do konca nie bylem pewien ale z 2 wybralem dobrze.Reszta chwilami zakrawala na żart.

3 polubienia

Moim zdaniem,mina jest dobrze ulożonym pytaniem.Inna sprawa ze potocznie to i 3 odpowiedzi moznaby uznac za prawidlowe.

2 polubienia

Nie jest. Imię boga wojny - Marsa determinuje znaczenie. Mina marsowa kojarzy się z konkretnymi zamiarami wobec kogoś, a niezadowoloną możesz mieć np; z powodu pogody, albo nietrafnego zakupu.

Jeśli o zupę chodzi, to jest rosyjską potrawą, będąc tam, miałem okazje jeść oryginalną.

3 polubienia

W takim razie sam rodzaj pytania jest chybiony bo"kojarzyc" to sie mina moze nawet z niestrawnoscia na sedesie.A to co sie komu kojarzy,jest z takiej sfery na ktora nikt nie ma specjalnego wplywu.

2 polubienia

I w takim razie masz rację.
W minie marsowej niezadowolenie występować może, ale w niezadowolonej nie, bo gdy wystąpi , to to ona staje się z niezadowolonej, marsowa,

4 polubienia

Marsowa to dla mnie przede wszystkim groźna…

2 polubienia

Groźna, gniewna.

2 polubienia