Copiątkowy Quiz wiedzowy

Zapraszam - KLIK
9/10, źle Kundera

4 polubienia

Też się potknęłam na schodku Kundera
A byłby kujonski komplecik 9/10

3 polubienia

6|10 Pytania dla kujonów to; Oscary, kwintet, obraz i Prowansja z jej przyprawami. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

9/10 a zle,zioła.O maly włos pomyliłbym tez malarza ale opamietanie przyszło w porę :upside_down_face:

3 polubienia

Już nie po raz pierwszy ostatnio mnie sprałeś. Muszę się wziąć za siebie… :thinking: :grinning:

2 polubienia

Obawiam sie ze tego sie nie da zalatwić"dekretem" :slightly_smiling_face:Ja od dosyc dawna widze ze to co mnie leży,niekoniecznie leży Tobie.
Tutaj jednak,powiem dyplomatycznie bo byc moze ktos jeszcze wystąpi…Biedny Dostojewski :upside_down_face:

2 polubienia

Żadne podejrzenie o kujoństwo mnie tym razem nie dotknie.
7/10. Nie znam obrazu, zioła prowansalskie używam, zjadam ale nie analizuję, no i nie doceniłem wieku pana Oscara.

2 polubienia

8/10. I to też tylko dlatego, że pewnej “przyprawy” nienawidzę i gdyby była w ziołach o których była mowa, nie mogłabym ich używać. Wyczułabym :grin:

3 polubienia

nic mi nie mow
meble prowansalskie trawie ale przypraw nie

2 polubienia

Dobrze. Nic Ci nie mówię :grin: Może masz podobny smak do mojego? “przyprawa włoska” w takim razie powinna Ci pasować. Dodana prawie na końcu do większości zup lub sosów.

1 polubienie

7/10

3 polubienia

Lepiej ode mnie.

2 polubienia

Nie patrzyłam, wpadłam sprawdzić co i jak na forum. Piszę pod presją, znowu niebo u mnie się gniewa, i to bardzo.

1 polubienie

nie za bardzo
z przyprawami prowansalskimi w wersji klasycznej w sklad wchodzi lawenda, jako smak i zapach do mydła, wody toaletowej i odstraszania moli :wink:

2 polubienia

Ale ja Ci przyprawie włoskiej piszę. Nie o prowansalskiej. to jest coś zupełnie innego. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

@joko
przypraw uzywam domoroslych - czyli staram sie nie kupowac gotowcow jesli nie musze
przyprawa wloska? jaka?

2 polubienia

Taka ze mnie kucharka, że nawet nie widziałam, że są różne. To jest taka w torebce i napisane jest że bez konserwantów. Nadaje lekko kwaskowaty smak i taki bardziej wyrazisty. Teraz zobaczyłam, że są różnych firm. Ja takiego wyboru nie stosowałam, bo kupuję ją w sklepie zielarskim a nie w spożywczym. A na torebce nie sprawdzę, bo wszystko mam w specjalnych słoiczkach, więc torebeczki w domu nie mam :thinking: :thinking:

2 polubienia

Przyprawa ZIOŁA WŁOSKIE . Skład : Lubczyk, tymianek, oregano, papryka płatek, czosnek granulowany, rozmaryn, sól, cukier, papryka ostra mielona.
Wloch za nazwanie tego przyprawa pozwalby do sądu uznajac zupelnie slusznie, ze zmiotkami sie jedzenia nie przyprawia :sweat_smile: