Copiątkowy quiz wiedzowy

KLIK

9/10 - źle śledzikowanie

3 polubienia

Koszmar… 5/10
Nie mów nic nikomu.

3 polubienia

10/10
Przy sledzikowaniu to tak troche na wyczucie trafialam - bardziej mi pasowala ta kraina blizej morza, ale oni by to inaczej nazwali :wink:

3 polubienia

Komplet

Jedna z naszych koleżanek uroczo śledzikuje. :yum:

4 polubienia

wow - wszystko dobrze! ale te śledzie to zgadywane były

4 polubienia

9/10…Sledzikowanie zle.Nawet nie wiem co to ma oznaczać.Fuj!

4 polubienia

Rodzaj akcentu.

1 polubienie

9/10
Zemściło sie nie oglądanie seriali.

2 polubienia

Wiem co to jest śledziennik, wiem że czasem babę trzeba śledzić względnie śledzikować, lubię śledziki opiekane marynowane, ale o takim regionalnym śledzikowaniu nie miałem pojęcia. Dobrze że mam celne oko.image

3 polubienia

Problem w tym, ze kolega @collins02 zdaje sie sledzi nie lubi i pytanie wzbudzilo w nim duzy niesmak :nerd_face:

2 polubienia

Śledzikowanie, to takie, jakby trochę ruskie zaciąganie. Białostockie ma inne, a trochę inne lubelskie. Śledzikowali też wołynianie.

2 polubienia

I jak to w starym dowcipie kursujacym po wojnie?
– a pan skąd?
– taż ta nie słychać, ze z Wracławia? Aaa?

3 polubienia

Czuje do śledzi czystą i niczym nieskalaną nienawiść :rofl:

1 polubienie

Nigdy się nie dowiem, dlaczego ten śpiewny akcent nazwano śledzikowaniem. Może od slijeeedzik… aa? :yum:

Gdybym Tobie zaserwował przywędzonego śledzia, ale tak prosto z burty, to zeżarłbyś błyskawicznie i o drugiego poprosił, nie wiedząc, że zjadłeś śledzia, najlepiej do tego nadają się uliki.

3 polubienia

takiego sledzia to ja bym zjadla razem z rybakiem i kutrem. :blush:

1 polubienie

@okonek, @birbant - przyłączam się do ulikowo-matiasowo-zielonośledziowego towarzystwa zajadającego rybaków razem z kutrami. A na razie idę po matiasy aby uczynić z nich wraz z cebulką smakołyk na najbliższe dni. image

3 polubienia