Copiatkowy quizik wiedzowy

Zapraszam - KLIK!

Łatwe dziś: 9/10, źle tylko jakis puaz :slight_smile:

2 polubienia

Jak na tak wczesna godzine jakos potkniecie sie na puazie uwazam za nieistotne. 9/10

3 polubienia

He, he: CZTERY!!! Nie jestem kujonem… :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

7|10 Źle miałem puaz i potrawę, ale nie zaliczyłem sobie odpowiedzi z królów elekcyjnych, ponieważ tam nie ma prawidłowej opcji. Razem z Anną Jagiellonką, żoną Batorego, było ich 14. Przed wyjściem zamąż była królem.

3 polubienia

o to powinno być PŁAZ!!! A wymyślają… :money_mouth_face:

2 polubienia

Ależ się dzisiaj w dobrym towarzystwie znalazłem. Ja też mam 7/10 @birbant’cie. I nikt mnie do kujonów nie zaliczy.
Potknąłem się oczywiście na elekcyjnych , Andym bo nie znam i na głoskach (za to ilość liter potrafię policzyć).

3 polubienia

Głoski akurat wiedziałam! :money_mouth_face:

2 polubienia

8/10 a zle jak zwykle liczba królów.Jak mam to liczyc po raz kolejny to jestem chory…Do tego kompletna pomylka przy głoskach…Czyli liczby.

2 polubienia

No i pewnie dlatego ja sie doliczylem 13 i mniemając ze pewnie cos knocę,palnąłem 15 :innocent:

2 polubienia

Personalnie było ich 12, ale August II Mocny i Stanisław Leszczyński panowali dwukrotnie. Niejako na zmianę. I to daje liczbę 14.

2 polubienia

Liczac w ten sposob to ilu Putinow bylo w Rosji :roll_eyes::tired_face:

2 polubienia

Też prawda. Podszedłem zbyt formalnie do pytania, ale tak, czy owak w quizie jest pomyłka.

2 polubienia

Z ta wybieralnoscia? To o ile dobrze pamietam wolna elekcja byla forma usankcjonowania wczesniejszego prawa, ze krol bez zgody moznych krolem zostac nie mogl. Choc wowczas nie kazdy “szlachetnie urodzony” mial prawo decyzji i pilnowano praw dynastycznych. Ale Jagiellonow zabraklo, to sie bajzel zrobil. Moze Anna Jagiellonka moglaby wzorem angielskiej Elzbiety I za maz nie wychodzic i nastepce czy nastepczynie wybrac dynastycznego? Choc Wazowie Polsce “bokiem wyszli”. Co komu pisane…
Ale szlachta, a zwlaszcza powstajaca klasa magnacka juz za Zygmunta Starego - taty byla silna. A Bona ze swoim stylem rzadzenia za popularna nie byla…

3 polubienia

Wszelkie pytania o liczbe czegokolwiek mnie odrzucają bo tak naprawdę nie są sprawdzianem wiedzy. Ktoś może być np. ekspertem od Beatlesów, znać ich cała dyskografie, teksty3, nuty, biografie ale nie odpowie na pytanie jaka jest łączna długość wszystkich ich utworów.

2 polubienia

Niby tak, ale zamknięta już liczba władców, to jakby coś innego.

W sumie,bardzo dobry przyklad :slightly_smiling_face:

1 polubienie

7/10 :thinking:

2 polubienia