Coraz ciekawiej ( sąd dla rządu)

" Już od dłuższego czasu prawicy mówią, że istnieją podstawy prawne, aby pozwać rząd w sprawie organizacji wyborów prezydenckich. Zresztą nie tylko rząd, ale także osoby które przykładają rękę do organizacji tego całego cyrku, jaki sobie w głowie zaplanował Jarosław Kaczyński. Samego prezesa także można pociągnąć do odpowiedzialności na zasadzie spiritus movens.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, prawnicy z inicjatywy Wolne Sądy złożyli w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek przeciwko prezydentowi i premierowi o zabezpieczenie roszczenia dotyczącego naruszenia dóbr osobistych życia, zdrowia, i prawa do udziału w wyborach. Chcą także odwołania pierwszej i drugiej tury wyborów."

KLIK

Wkleiłaś początek, więc nie muszę klikać w link.
Nie wiem co to za gazeta /portal? Nie znam tego dziennikarza. Ale już początek pierwszego zdania odrzuca mnie od czytania i podważa wiarygodność:
“Już od dłuższego czasu prawicy mówią, że istnieją …”
Czy dziennikarz nie powinien najpierw sam sprawdzić to, co napisał zanim opublikuje?
Pozwalniano w ramach oszczędności korektorów w wielu wydawnictwach, ale tym bardziej należy sprawdzać co się pisze, bo każdy człowiek jest omylny.
Ja to traktuję jako brak szacunku dla czytwlnika :frowning:
P.s. wiem, że to tylko jedna literka, ale takie błędy napotykam wciąż. I to mnie wkurza. Co by było gdyby konstruktor mostu zrobił błąd opuszczając “tylko” jedną cyferkę"?

3 polubienia

Sądy są juz wzięte.
Karawan pojedzie dalej…

1 polubienie

Z brakiem korektorów nie mogę się pogodzić. Ale sam mógł to powiedzieć i, żeby szybko, nie autoryzował. A to Gazeta Wyborcza.

Chyba jeszcze niezupełnie. Od 1. maja…

Toteż o tym właśnie pisałam.

1 polubienie

Ale akurat mnie nie o to chodzi…

crowdmedia.pl. - Strona należy do firmy zarządzanej przez Kingę Górską, prywatnie żonę Michała Górskiego, kandydującego z 10. miejsca wrocławskiej listy PO-KO - informuje gazeta.
To za Onetem.
Sam mąż to https://michalgorski.pl/
do Sejmu sie nie zalapal
Uczciwie mowiac po przeczytaniu ambitnych planow kandydata to bym na niego nie zaglosowala :sweat_smile:

3 polubienia

Czyli tylko powołują się na Gazetę…?

Na to wyglada. Z tymi portalami trzeba uwazac - wiekszosc z nich ma dewize “za zamieszczane tresci nie odpowiadamy” bez wzgledu na proponowana opcje polityczna jaka preferuje wlasciciel.

3 polubienia

Gowin teraz rozdaje karty. Oby walczył o suwerena a nie stołki.

1 polubienie

Gowin to specjalista od ewakuacji wlasnych 4liter.

2 polubienia

Oby!

Już on chyba lepszy…

I dopina swego. Już w zamian za to, że wyborów 10 V nie będzie zaproponował przedłużenie kadencji prezydenckiej do lat siedmiu. I to szaragowemu pasuje. Swoją drogą dudka na dudka chcą wystrychnąć, bo mieć władzę w nadchodzącym kryzysie, to łażenie po polu minowym.

3 polubienia

To Gowin zaproponował? Wyszłam z tematu…

Szaragowy jest zaslepiony.

2 polubienia

Mieliśmy w naszej gazecie korektora. Wygrał kiedyś Ogólnopolskie Dyktando organizowane przez Krystynę Bochenek w Katowicach. Miał w gazecie swój kącik z ciekawostkami i radami językowymi.
Korektora już nie ma, kącika już nie ma. Pan korektor jest panem redaktorem, a może już go też nie ma.

Do książek kiedyś dołączane były karteluszki z nagłówkiem Korekta, przepraszam Errata. Nawet jak na tej karteczce tylko jeden błąd był wpisany.
Ja Cię rozumiem @gra

5 polubień

Albo errata sie to nazywalo.
I byl caly katalog sposobow oznaczania bledow w pierwodruku. Jak sie jakis przegapilo to karteczke wkladali w wydane juz ksiazki.
A zdarzalo sie, ze i w drukarni starzy pracownicy pracujacy przy skladzie cos poprawili.

5 polubień

Dobrze mówisz - daj po piwie. Takie było ongiś odezwanie.
A Ty dobrze piszesz.

3 polubienia