Coś dla naszej koleżanki?

@vera223 dywan jak dywan ale dywanik w ogrodku?
https://dobrewiadomosci.net.pl/43059-dywan-do-zjedzenia-w-ogrodzie-botanicznym-uw/

2 polubienia

:rofl: :rofl: :rofl:
A ekologiczny, czy prykany?
:rofl: :rofl: :rofl:

Tam to pewnie ekologiczny…

1 polubienie

Niestety podlewane wszystko jest kropelkowo z dostarczeniem nawozów za pomocą dyszy venturiego.

Zwykle podlewanie liscie by zniszczylo. Ale podlewanie kropelkowe to bardzo pozyteczny wynalazek. Zwlaszcza w suchym, goracym klimacie.

1 polubienie

Nawet nie chodzi o zniszczone liście a o ekspozycje wody w powietrzu. Kropelkowe trafia do gleby więc nie paruje aż tak. do tego podlewana jest roślina a nie chodnik 10 m dalej

2 polubienia

Mi to mówisz? Tu 90% to podlewanie kropelkowe. Woda na wage zlota.

2 polubienia

A w Polsce jak widzą tip tape to pytają co to… Mam działkę podlewaną kapibarowo. Idzie z 100 litrów dziennie na 400 metrów i cały czas jest mokro. Ktoś mógł by powiedzieć no padało… Ale woda jeśli nie stoi to nie jest jej za dużo.

1 polubienie

Chyba, ze masz hodowle kaktusów :joy::joy::joy:

to się kapibary sprawdzą. Raz na jakiś czas litr wody pod roślinę.

1 polubienie

Ja kaktusow nie hoduje :rofl:
A w Polsce mam nieduza działeczkę zakwalifikowana jako lesna, od dobrych dwudziestu lat zaglada tam tylko czlowiek, ktory sobie zabiera chrust i moze jakiegos grzybka czy garsc malin lub poziomek zbierze, bo ponoc sie rozplenily.

1 polubienie

ale ktoś serio hoduje kaktusy? to nie jest jak chwast?

Obrazasz cala rzesze hobbystow hodowcow kaktusow, wlascicieli pieknech prywatnych ogrodow kaktusowych - jeden jest u mnie w Elche, drugi troche dalej - niedaleko Denii. A opuncje sa bardzo pozyteczne - w cieplym, suchym klimacie sadzi sie je jako zywoploty - ogrodzenia. Skuteczniejsze od zasiekow z drutu kolczastego i do tego maja bardzo smaczne owoce.
Tu masz fragment ogtodu kaktusowego

1 polubienie

Serio? ale fakt u nas też się hoduje konwalie które są piękne ale są chwatem trudnym do usunięcia przez lata.

1 polubienie