Cos do czytania dla starszej pani?

A raczej posłuchania w formie audiobooka.
Nie musi być nowość, dla osoby z lekką schiza moherowa i miłośniczki Alexandre Dumas - czyli jakas powiesc historyczna z wyższych sfer?
Jakis autor/autorka?

Ja bym proponowała tego Greya, choć brzmi obrzydliwie lekko. Podobno w starym piecu diabeł pali :stuck_out_tongue:

Odpada. Ten piec juz zupelnie ciagu nie ma.

1 polubienie

Hmmm…Ta schiza moherowa trochę komplikuje sprawę…
Niemniej…
“Kochałam Tyberiusza”,norweskiej pisarki,Elisabeth Dored.To a propos powieści historycznej…Podobnie z dwiema które,zaraz potem,przyszly mi do głowy.
“Bezkrólewie”,Karola Bunscha oraz słynna"Droga do Indii",E.M.Forestera.W tym drugim przypadku, mamy nie tylko tło historyczne ale i akcje przeradzająca się w prawdziwy thriller.
Na koniec coś spokojniejszego.“Jezioro księżycowe”,Eudory Welty.Dwa mocno nostalgiczne opowiadania amerykańskiej pisarki,najczesciej piszącej o amerykańskim Południu…Mocno niedzisiejsze :wink:
Tylko…Jeśli to ma być audiobook to ja nie mam najmniejszego pojęcia,czy jest to do dostania.
Bardzo wątpię…

1 polubienie

Poszukaj “Cyrk Humberto” Edwarda Bassa. Klasyka czeskiej literatury.

Albo czeską trylogię “Hordubal”- “Meteor”- “Zwyczajne życie”. Karela Capka.

“Panoptikum miasta Pragi” Jiri Marek. Świetny zbiór kryminałków, które naprawdę wydarzyły się w czeskiej Pradze w latach międzywojennych. Kapitalnie napisane i to na dzień dzisiejszy polecał bym Tobie najbardziej.
Ten prasko czeski klimat jest nie do przeceniania, zwłaszcza w literaturze.

365 dni? 50 shades of Grey? :joy: :joy:

Przecież to nie dla Niej…

Zgadza sie, dla mamy, w formie audiobooka, bo ze wzrokiem krucho.
No i @birbant mnie o moheryzm podejrzewac?:rofl:

1 polubienie

Net jest pojemny, chomikuj tez. Jeszcze jest zapomniane 4share - niby to nie do konca etyczne?

1 polubienie

Wyobrażam sobie ale…Podałem tytuły których chyba nie wznawiano od lat 80-tych…

Czegoś muszę poszukac, bo mi sie staruszka zanudzi.
A smartfon sporo może… Książkę tez poczyta.
Jak sie trochę wyrobię z zastanym chaosem to moze jej jakies prosciutki, tani czytnik audio kupię. Widzialam taki na Amazonie. Obsluga typu włącz/wyłącz.

Sprobuj z “Lukiem triumfalnym”,E.M.Remarque’a.To się nie starzeje!

Cos pokombinuje.
Dzis był sądny dzień czyli kolęda.