Cośrodowy quiz wiedzowy nr jakiś XC czy XD…

Zapraszam – KLIK!

2 polubienia

Mój wynik: 13/14

Źle tylko drabina Jakuba (pokiełbasiło mnie się :frowning: ), za to nikomu nie znany polski pisarz ustrzelony.

2 polubienia

11|14 Przedłużyłem bezmyślnie molo, do tego jeszcze źle; Islandia i zespół. Za to ostatnie zostanę scollinsowany przez kolegę @collins02 :shushing_face:

1 polubienie

Ejże, Grzędowicz, to jeden z bardziej znanych pisarzy polskich i to nie tylko w kraju. Ma sporo tłumaczeń.

1 polubienie

14/14 tego od seksu w metrze trafilam przez przypadek, plyty rzutem na tasme skojarzylam. Grzedowicza nie czytalam, ale eliminujac nie bylo problemu.

3 polubienia

12/14. Nie bede jakims KUJONEM! :sweat_smile:

2 polubienia

KUJON!!! :joy:

2 polubienia

"“Scollinsowany” kojarzy mi sie ze strasznym SZCZYPANIEM!!! :grin:

2 polubienia

https://nonsensopedia.org/wiki/Kujon
za dlugie, zeby cytowac.

2 polubienia

No nie… smarcze!!! :joy:

1 polubienie

11/14 a zle Grzedowicz,molo[nie bylem tam prawie 35 lat…] oraz seksualizm…

2 polubienia

na tych metro to za moich czasow mowilo sie lalulusie paniczyki…

2 polubienia

Ja tam nie wiem czy w ogole sie mówiło :laughing:

1 polubienie

ale jako pogatunek wystepowali…

2 polubienia

Zapewne,zapewne…W końcu nic z tych rzeczy,nie urodziło sie dzisiaj :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Za moich czasów, dzisiejsi metro bardzo szybko przestawali nimi być poza domem. Okrutne to, ale prawdziwe.
Za przezwisko; laluś, honorowy chłopak walił od razu w gębę tego, co go tak przezwał.
Na podwórkach, ulicach, boiskach itp…, zjawisko metro nie istniało.

2 polubienia

Teraz sobie przypominam ze byla w Poznaniu taka knajpa na Sienkiewicza…Gral tam swietny jak na knajpe,zespol.W repertuarze Mud,Sweet,Bay City Rollers czy nawet Presley…
I tam slyszalem ze to knajpa dla lalusiów:))

2 polubienia

Mój Poznań, to lata 80, ale tej knajpy nie pamiętam.

1 polubienie

Budynek stoi do dzisiaj ale wszystko wokolo sie zmienia.A tam gdzie byla knajpa,teraz jest cos dla dzieci…

1 polubienie

A widzisz, przypomniałeś mi to tym lokalu gastronomicznym. Był tam.

1 polubienie