Ćwiczenia

Niedawno zaczęłam ćwiczenie przysiadów i innych tak by trochę zadbać o moje nogi i pośladki, ale też zastanawiam się nad rozpoczęciem swojej przygady z bieganiem. Czy to nie byłoby zbyt dużo dla mojego organizmu gdybym np jednego dnia biegała troche/. jeździła na rowerze a kolejnego robiła przysiady itd…

Nie powinno być problemu. Nogi są stworzone do ciągłego używania. Może co najwyżej będziesz musiała jeść trochę więcej niż zwykle.

1 polubienie

Może być.

Rower to bardzo dobry sposob na trening.
W trakcie jazdy pracuja wszystkie grupy miesmini,do tego dorzuc plywanie,lekka gimnadtyke i jic wiecej nie trzeba.

Nie wiem, ja kiedyś codziennie biegałam…i robiłam brzuszki Weidera i nie było za dużo. Nikt ci nie każe biegać codziennie 20 km ani nawet 10.

1 polubienie

Dobrze jest sluchac swego organizmu,by sobie krzywdy nie zrobic.
Czesto nowicjusze popelniaja ten blad,chcac w kilka dni dorownac,tym,co juz lata trenuja.

2 polubienia

Mysle ze bedzie w porzadku!

Ja biegałam codziennie góra 40 min, bo nawet dłużej nie miałabym czasu ani chyba siły. Chciałam tylko utrzymać względnie kondycję… wiem że są tacy, którzy trenują do mratonow i wtedy idą na maksa. Ale to też kwestia czasu.

Dokad hylem zdrowy przebiegniecie 25-30km,nie spraeialo mi trudnosvi,ale nigdy nie bilem rekordow,ot bieg,przed siebie,w rownym tepie.
Ale ja zaczynalem niegac w wieku 10lat od krotkich dystansow,ktore z biegiem czasu sie wydluzaly.

1 polubienie

Pływanie, to jest to :slight_smile:

2 polubienia

Jest ok, chodzi o to, żeby nie wykonywać w krótkim czasie ćwiczeń na te same partie mięśni. Przy bieganiu to nogi, przy rowerze to jest kilka partii (też na czele z nogami), ale w miarę lekko i równomiernie, poprawne przysiady idą głównie na pośladki. Tak mi się przynajmniej wydaje, nie znam się na tym za bardzo.