Czemu te punkty odpowiadają?

Zadałem takie pytanie na moim blogu. Minęło prawie 2 tygodnie a jak na razie nikt nie odpowiedział. Może więc tutaj znajdzie się ktoś, kto to rozwiąże?

Zagadka tak się przedstawia:
Poniższa ilustracja przedstawia 12 punktów. Te punkty nie są ułożone przypadkowo. Są one odpowiednikiem czegoś, co powinno być raczej każdemu znane. Czemu te punkty odpowiadają? Dodam, że punkty są umieszczone właśnie w tych a nie innych miejscach z dokładnością do powiedzmy około 2 - 3 punktów.

ZG 211212 C

Ktoś ma jakiś pomysł? :thinking:

Nie rozwiązałem bo intryguje mnie to że punkty są rozmieszczone “z dokładnością do 2 - 3 punktów”. Co to znaczy? Czy można punkt powiedzmy ten u góry po prawej przesunąć na miejsce tego środkowego u góry i nic się nie zmieni?

1 polubienie

Obstawiam że to jakiś gwiazdozbiór

3 polubienia

Wygląda mi na duże Polskie miasta. Ale brakuje kilku.

1 polubienie

Napisałem tak, ponieważ punkty są rozmieszczone ręcznie przeze mnie, więc musiałem to z konieczności narysować z jakimś błędem. Punkty można zamieniać ze sobą, nie ma to znaczenia, bo na tej kartce wszystkie są jednakowej wielkości.

Ale dużych miast jest chyba w Polsce więcej niż tylko 12? :thinking:

Jaki by Ci najbardziej pasował? :thinking:

Dlatego piszę że brakuje mi kilku. Ale część miast układa się podobnie.

1 polubienie

A Warszawę któremu punktowi by kolega przystawił?

Wiem - pewnie trzeba połączyc liniami te punkty i wyjdzie jakiś rysunek.

1 polubienie

Ciekawe, co wyjdzie … :thinking:

Może coś fajnego?
Może coś, czego się nikt nie spodziewa?

To by była heca!

Podobne to to do woźnicy…

1 polubienie

Pytanie z cyklu “połącz kropki debilu” :joy:

1 polubienie

Najbardziej wysunięty na prawo. I właśnie po prawej już czarna dziura a też są duże miasta. Ale może to węzły ekspresówek? tylko że znów nie kpl.

1 polubienie

Wiem, to jest trasa Wyścigu Pokoju w roku 1954 :slight_smile:
Bez tytułu

1 polubienie

Bingola ale to ma być każdemu znane… W 1954 roku to mój ojciec miał 9 lat :grin:

1 polubienie

No ja tak nie uważam. Każdy kto chociaż się tu odezwie, znaczy, podejmuje pałeczkę - Jednym słowem w moim mniemaniu debilem nie jest :grinning:

1 polubienie

Taki był ten wyścig? Az sprawdzę … A kto wtedy wygrał? :thinking:

Mój miał 14 …

Wiem. Chodziło.mi o to jak się mówi jak ktoś nie ogarnia " no połącz kropki!"

1 polubienie