Czy Bezos zapłaci zaległe podatki?

Słyszałem.
Przywilej bogaczy. Stać ich nawet na przekręty.
A w firmie wciąż za miskę ryżu bakają

@Devil Czytałeś/oglądałeś “Nomadland”? Tam właśnie jest pokazane jak wygląda praca w magazynach Amazona w USA. Wykorzystują głównie ludzi 60+, którzy mają problemy finansowe i potem pracują w złych warunków za marną kasę…

2 polubienia

Smutne

do kogo politycy maja pretensje? chyba do samych siebie?

1 polubienie

Mam znajomą która po pół roku zrezygnowała z pracy w Amazon bo tak tam podobno zapier*ą że schudła 8kg.
Nawet na toaletę nie ma czasu.

nie tylko tak sie dzieje w magazynach Amazona.

patrz jaki niewykorzystany potencjal? a wielu bu chcialo schudnac i do tego jeszcze doplaca.

1 polubienie

Ona nie musiała a schudła. Stres + niedojadanie. Wszystko w biegu.

2 polubienia

@Devil @okonek Bohaterowie Nomadland mieli po to jej pracy bóle, odciski, zwichnięcia, złamania, zwyrodnienia… Na ścianach magazynów wiszą apteczki że środkami przeciwbólowymi które można (a nawet trzeba) brać w dowolnych ilościach…

1 polubienie

Obejrzałbym ale podobno ten film jest nudny.

@Devil Filmu jeszcze nie widziałam. Podobno nie ma w nim akcji prawie wcale… Książkę polecam: jest bardzo dobra.

To podobno film o niczym.

@Devil Książka to konkret, dobrze napisany reportarz.

amazon na mnie za duzo nie zarobil, no chyba, ze gdzies posrednio.
ale Musk sporo, bo jednak jak tylko jest mozliwosc wole placic przez PayPal

1 polubienie

Znam kilku pracowników Amazona w Niemczech. Ich praca nie różni się od roboty w innych magazynach. Wszystko zgodnie z prawem pracy i płacy. A to jest bardzo korzystne dla zatrudnionych.

2 polubienia

To zależy od kraju. Tam gdzie prawo pracy jest przestrzegane i pracodawca wie, ze odstepstwa beda go kosztowac nie pozwoli sobie na dziki kapitalizm.
Polska niestety do tych krajow nie nalezy, a USA to inny swiat. Z punktu widzenia Europejczyka ciagle dziki i niezglebiony. A ze dolar jakby juz nie byl dolarem :wink: to ludzie jednak wybieraja to co blizej.

3 polubienia

Nie inaczej, dobrodziejko, nie inaczej. :grinning:

2 polubienia

Al Capne poszedł do pierdla za niepłacenie podatków.

2 polubienia

Podatkow Al nie zaplacil. Bo niby z czego?
Skoro oficjalnie nic nie mial?
Nie przypomina Wam to kogos? :sunglasses::pray: