Czy był inny sposób na dogadanie się z Iranem?

Ameryka wybrała wojnę i trochę się na tym przejechała prawda?

Tutaj potęga US Army nie bardzo pomogła. Uran nadal mają. Cieśninę Ormuz wciąż blokują. Co właściwie zyskał Trump?

Zyskał dookoła ogólne zużycie materiału. Kraje arabskie sprawadzone do zera, wybicie na dobre z głowy pomysły o cudownych miastach paradisach u emiratów.

Z czystych zysków, to również ten, że wciąż mógł zwolnić gospodarkę europejską. Co u niego jest czystym zyskiem.

Wygląda na to że Izrael z USA się przeliczyli. Kraje arabskie nie są zadowolone. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Iran domaga się wycofania wojsk amerykańskich z regionu. Tak więc obstawiam że Irak się rozpadnie na wschodni i zachodni

Ameryka próbowała od ok. 30 lat.Groziła,straszyła i zachowywała anielską cierpliwość wobec tych"hunów" uczących w szkołach wyłącznie jednego:“śmierć Ameryce!”
ok.12 lat temu,w Huntingdon,miałem do czynienia z takim bydłem…Mafia taksówkowa czcząca jak boga niejakiego islami czy jihadi johna…Pozornie normalni ludzie,stawali się ok. godz. 20,w trakcie wiadomości na BBC kimś w rodzaju"aniołów zagłady".
Widziałem to na własne oczy i zimny pot do dzisiaj mnie oblewa…
Te zakazane mordy,te coorvy z ryjami uśmiechniętytmi na samą myśl o zabijaniu…To ścierwo należy tępić jak robactwo.Jak nazizm i komunizm!!!

Nie ma sposobu na dogadanie się z islamem.Tak jak nie ma sposobu na dogadanie się z sowietyzmem.Ignoruj sobie co tylko powiem a i tak się o tym przekonasz.Nie rozumiesz ani pojecia dżihadu ani znaczenia innych tzw.“świętych wojen”.
Czytasz to mumbo-jumbo każdego dnia…Bezrefleksyjnie jak byle przygłup rozdarty miedzy po czy pis-dzielców…I dlatego to cie tak bawi że aż zakładasz nowe wątki na tym forum pokurczów myślowych…
Miłego tygodnia!

???
Irak jest tak szyicki jak i sunnicki.No człowieku!!! Nie zapominaj o tym bo to jedyna ważniejsza rzecz w szkołach koranicznych,od mantry “śmierć Ameryce!”
Tak więc,jeśli to nie literówka…
Iran jest potrzebny Ameryce dokładnie tak jak Wietnam,pół wieku temu.Może się nazwy surowców zmieniają ale układy już zupełnie pozostają te same..
Chodzi o to by nie szkodzić i nie wspomagać rosjii oraz chińczykom!!! I pod tym kątem należy na to patrzeć.

Iran w 2015 podpisał porozumienie nuklearne i był pod kontrolą międzynarodowych komisji, które miały dostęp do irańskich instalacji atomowych. Trump zerwał to porozumienie za pierwszej swojej kadencji i od tego momentu nikt nie miał nad tym kontroli. To Benjamin Netanjahu namówił Trumpa na wojnę, którą odradzali mu wszyscy jego doradcy.

Na chwilę obecną wygląda na to że nie uda się obalić reżimu irańskiego a więc będzie trzeba się dogadać jakoś

No i w tym jest problem.
Media KŁAMIĄ,mówiąc że cały naród jest przeciwko ajatolllahom.Nigdy tak nie było i raczej nje będzie.Można mieć nadzieję że dzisiaj,gdy świat jest tak mały,choć trochę te proporcje się zmienią…
Pytanie czy Ameryka przegnie [ a potrzeby chyba,CHYBA takiej nie ma…] czy postawi na chyba wyczekiwany w skali świata,spokój…
Nie wiem…Nie mam pojęcia jakie każdego dnia dochodzą newsy i jak przebiega ich selekcja…
Pier.olenie o ropie pozostawiam płaskim mózgom

Kiedy wreszcie świat zrozumie że nie ma takiego pojecia.NIE MA mozliwości"dogadania się"z islamem.Ustępstwa są możliwe w polityce ale nie w religii.A już w ogóle w zaprogramowanej nienawiści

Całe marzenie o eksterminacji Iranu bierze się rzaczej z Izraela, teraz jakby ucichło o Izraelu, podczas gdy on jest głównym motywem działań wojennych w Persji. Reszta jest pomniejsza, tyle o ile, wiadomo zniszczenie handlu ropą też się przydaje… Stanom. Niestety, nawet jeśli to szkddzi Europie.

Bzdura.
I to nie Izrael chce wymazania Iranu z mapy a odwrotnie.To kraje arabskie z małymi wyjątkami,chcą od ponad 70 lat wymazania z mapy Izraela,w czym nie różnią się od hitlerowskich Niemiec i jako swoiste novum,głoszą to jako element oficjalnej polityki.Tych samych Niemiec z którymi flirtowali palestyńscy zbrodniarze w latach 40-tych.
Czy za każdym razem trzeba przypominać o pazdzierniku 2023?To nie były bojówki chcące spuścić wpier…powiedzmy kibicom Beitaru Jerozolima.To byli uzbrojeni po zęby mordercy z zamiarem zabijania,jak to w terroryzmie,jak największej liczby ludzi!
Jak my zachowlibyśmy się gdyby Ukraina,Niemcy czy sowieci oficjalnie powiedzieli że Polska nie ma prawa istnieć?Że jesteśmy bękartem traktatu wersalskiego?
Taka krótka pamięć?
Powiem Ci coś jeszcze.
Byłem w Luton w 2020 roku.Nie na lotnisku a w sprawie paszportowej.W tym cuchnącym"małym Bukareszcie"jak zwykło się nazywać tę miejską,niby-oborę.W 2020 roku czyli na długo przed islamskimi zbrodniami.
Mam dzisiaj 64 lata i nigdy,NIGDY w swoim życiu nie widziałem tak skumulowanej nienawiści,takiego przyzwolenia do zabijania jak wtedy.Z każdego okna,na każdym przystanku autobusowym zionęło ogniem!!! Autentycznie,po raz pierwszy od czasu gdy pojechałem w 1978 roku na mecz do Wrocławia,bałem się o swoje życie.
Jest też druga strona medalu.Do sprawdzenia!
Mam konto w banku na Golders Green czyli w żydowskiej dzielnicy Londynu.Nie mój wybór ale tak już jest od 19 lat.Siłą rzeczy,bywam tam.Rzut kuflem,po drugiej stronie od pętli autobusowej,jest sobie polskie biuro od spraw papierkowych z którego kiedyś korzystałem…Jakieś żeńskie imię w nazwie…
Wiem jaka tam panuje atmosfera.Tam nikt nie nawołuje do zabijania!!!
Tam może trudno o “kumpli” [Żydzi są antypatyczni] ale ja wcale o to nie zbaiegam!!! Co mnie to w sumie,obchodzi???
Nie po to tam jadę i nie po to wchodzę do ich biur…Wystarczy mi że nikt do mnie nie strzelai że nie siedzę w autobusie linii 425 czy 7 na jakiejś pieprzonej bombie!!!
Jakbyś nie wiedział,to taka ulubiona zabawa palestyńskich scoorvysynoow!

Chyba zapomniałeś, że Palestyńczycy i Żydzi byli już na najlepszej drodze do pokojowego współistnienia i to właśnie Netanjahu rozpętał na nowo wojnę. Izraela nie usprawiedliwia wcale Holocaust, a wręcz bardziej obciąża. Żydzi tak pielęgnujący pamięć o swojej ofiarze dopuścili się ludobójstwa w Gazie. W tej chwili to Izrael z USA są oprawcami. Pamiętając o historii nie da się przypisać winy jednej tylko strone, ale w ostatnich czasach Żydzi przyjęli rolę agresora ludobójcy.