Czy czeka nas półtoraroczny impas?

Mamy nowy rząd ale starego prezydenta który nie współpracuje. A zmian potrzeba wiele. Przede wszystkim TK i KPO.
Nie można żyć samymi uchwałami.

2 polubienia

Zobaczymy. Poltora roku to dużo i mało czasu.
Moim zdaniem Tusk, podobnie jak wczesniej Kaczynski zbyt osobiscie podchodzi do polityki.
A obaj to już leśne dziadki. Duza część elektoratu nie jest zainteresowana czy ktoś kominy malowal czy spał do poludnia.
Oczekuja racjonalnosci i skutecznsci dzialania, poprawy sytuacji gospodarczej, poprawy poczucia bezpieczenstwa (co akurat nie do konca od rzadzacych zalezy) i zycia w kraju gdzie rządzi się bardziej przy uzyciu marchewki nie kija.
Mam na mysli setki zakazów i gąszcz przepisów czesto wykluczajacych sie.

1 polubienie

Siły Wyższe nad ludźmi, z JEZUSEM i DUCHEM ŚWIĘTYM, znają moje myśli, dążenia, marzenia i wiedzą, że najbardziej nadaję się na Przewodnika ludzkości, więc ufam, że mnie odpowiednio wesprą,

Znowu ci nawróciło?

3 polubienia

W ogóle mi nie odwróciło.

Nie nadajesz się na Przewodnika Ludzkości, bo sie lubisz z ludźmi żreć i nienawidzisz ludzi.
Ale probuj…
Próbowac każdemu wolno.
Na razie jeszcze są teoretyczne mozliwosci na rok 2026…

3 polubienia

Kolego @benasek te wybory to jak koniec swiata - święto ruchome :joy::joy::joy:

1 polubienie

Nie moja wina, ze kolega wysyla niekompletną dokumentację. Komisja cierpliwa, ale ile można…

3 polubienia

A ile masz worków na makulaturę?

2 polubienia

Swoja kandydaturę na Przewodnika piszesz najpierw online. Komisja wstepnie czyta i jak kandydat rokuje (względnie miesiączkuje), jest proszony o wysłanie oryginałów lub odpisow.
Nie wiedziałaś?

Jakos nigdy nie odczuwalam potrzeby “aplikowania” na stanowiska wodzowskie. Tym bardziej online.

A w ogóle to chyba bym nie potrafiła porządnego CV napisać bez ściągi.

1 polubienie

Uważnie obserwuję rozwój sytuacji politycznej w Polsce i, generalnie jestem zadowolony z poczynań rządu. PiS zalatuje już zgnilizną rozpadu.

4 polubienia

Dzisiaj Kaczuś ze świtą zdobywał papierek, że na rozkaz Hołowni i Tuska straż marszałkowska nie wpuszcza jego dwóch słynnych pisowców podszywających się pod posłów na obrady izby niższej. TK mu te papierki poświadczy i… właśnie… i co?
…i nic! :stuck_out_tongue_winking_eye: :wink:

3 polubienia

Bumage zwana po polskiemu pdkladka udalo mu się zdobyć?
I gdzie ją zaniesie?
Do Putina czy WC na Żoliborzu?

1 polubienie

I komu tu wierzyc?

PiS w tych awanturach robi sobie “świetną” kampanię do samorządowych wyborów. Badania opinii publicznej wykazują, że nawet wielu dotychczasowych zwolenników ma tego dość i chciałoby PiSu jako normalnej opozycji. Tymczasem Kaczyński i jego przydupasy brną w marny kabaret ciesząc tym obecnie rządzących. Wewnątrz tej partii trwa już zaciekła walka o schedę po gnomie.
A ja odnoszę wrażenie, iż PiS chce zagłuszyć sprawy, w które już badają komisje śledcze, a za każdą komisją, coraz wyraźniej widać prokuratora.

Wczoraj Duda w Kenii znów się popisał, twierdząc, iż wierzy, że Trump zakończył by wojnę w Ukrainie w 24 godziny.

3 polubienia

Powtorzyl za samym “mistrzem”, bo Trump tez tak twierdzi.
A swoją drogą to Duda wpouszczony w Afryke dziką i to bez dozoru? Gorzej niz króliki w kapuście.

3 polubienia

Uważam, że pan prezydent nie powinien opuszczać pałacu. Jest tak roztargniony, że ciągle jakieś gafy “strzela” przysparzając nam kłopotów i wstydu za to, że go wybraliśmy. I niech nikt nie pisze mi, że go nie wybierał, bo ja też go nie wybierałam a jednak jest. Wybrany.
Takiego mamy Dudę, na jakiego sobie zasłużyliśmy!
:slightly_frowning_face: :thinking:
Jedynym jego plusem jest to, że szkodzi PISowi w kampanii wyborczej.

4 polubienia

Ten idiota cały czas podtrzymuje psychozę antyniemiecką, jakby nie zauważył, że to był jeden z powodów przerżnięcia wyborów parlamentarnych.
A to co dziś powiedział w Sejmie to przekroczenie kolejnych granic. Tego człowieka trzeba odizolować od społeczeństwa!

4 polubienia


:frowning: przecież zamach zza prawego ucha był Antonia a nie tej władzy…

2 polubienia