Czy dostaliscie kiedykolwiek wiadomosc od bota/Al

Bo ja chyba tak…
Wlasnie przed chwilą dostalam wiad od mojej kolezsnki Elzbiety, z ktora ostatnio pisalam na Wielkanoc. Ale juz pierwie kwestie zaczely budzic moja nieufnosc…kurcze, o co chodzi?




Oczywiscie - zaraz napisalam do Eli, na jej poprzenie konto, brak odpowiedzi na razie.

Masz jej numer telefonu? To zadzwoń.

No wlasnie ze nie, mam nowy telefon i wiekszosc kontaktow przepadlo.

Mi kiedyś kontakty przepadły gdy telefon uległ awarii. Teraz oprócz tego, że mam je w telefonie, mam je jeszcze w notesie. Tak na wszelki wypadek.

Od sieci się nie odetniemy. To nasza rzeczywistość bez której nie da się funkcjonować. AI będzie wykorzystywana wsiądzie tam gdzie jest powtarzalność i schemat. Dotyczy to również infolinii, pomocy technicznej, telemarketingu, księgowości itp.
Musimy uważać. Unikać tam gdzie to możliwe zatwierdzeń regulaminów, i zgód. Przetwarzane danych to największe zagrożenie XXI wieku.

To nawet nie wyglada na bota a poczatek jakiejś “milej konwersacji” konczacej sie proba oszustwa.

Juz sprawa wyjasniona, to nie ona. Zglosilam podszywanie, zablokowalam… ostroznie nie wchodzilam w linki.

Ale ciekawi mnie bardzo caka sprawa

Tak, bo potem pojawila sie propozycja wejscia w link. Nie, dziekuje, juz zablokowane.

Takich wiadomosci, tyle, że na sms to dostaje sporo. Choc zwykle nie podszywaja się pod znajomych a firmy przewozowe, banki, jakies wygrane w coś co nie grałam…

Na takie to nie reaguję w ogole…

To do mnie ostatnio (2 dni temu) dzwoniono. Jeśli ktoś zainteresowany, to podaję numer:
+675 03569142
Papua-Nowa Gwinea
Dzwonił króciutko. Zwykle oddzwaniam, gdy nie zdążę odebrać, ale teraz na szczęście sprawdziłam kto dzwonił.

Z mesengera prawie nie korzystam a Whatsapp chyba idiotoodporny, bo botów nie przepuszcza. Przynajmniej do tej pory.
A maile? Wiadomo trzeba uważać. Ale w zasadzie to kto teraz prowadzi rozmowy na poczcie?

Ja mam jeden z telefonow w sieci Lebara. Tam takich telefonow od botow spamerow czy telemarketerow to jest kilka dziennie, ale trzeba im przyznac - to znaczy operatorowi, ze najczesciej sygnalizuje “podejrzenie spamu”.

Ja dostałam zaproszenie do znajomych od pani, która nie żyje. Do jej imienia i nazwiska ktoś na końcu dorzucił jakieś dwie literki takie niezależne, stojące za nazwiskiem. Zdjęcie profilowe było takie samo jak w oryginalnym profilu. Poinformowałam o tym jej córkę, zgłosiłam facebookowivpodszywanie się, ale otrzymałam odpowiedź, że mogę zgłosić post albo zdjęcie, czyli jakiś jeden aspekt, a nie cały profil, a oni naruszenia zasad nie widzą. Oczywiście dali mi info, że mogę dalej próbować z interwencją, ale spasowałam.

Oj to to! Dokladnie. Plus 2 literki. Zglosilam. Zablokowalam. Poinformowalam.odobe pod ktora sie podszyli. Zalecilam jej zmiane wszelkich hasel i poinformowanie znajomych swoich. Juz to zrobila.

Bo kontakty to najlepiej zapisać na karcie sim.
Jak ja tworzę kontakt, to wyskakuje mi pytanie, gdzie zapisać na telefonie czy na karcie?

No i tutaj, też mam tak, że nie odbieram telefonu z numeru, którego nie znam/nie mam w kontaktach. Bo jeśli to nie oszustwo,to ZAWSZE. ,ale to ZAWSZE dzwoniący zostawia wiadomość głosową. Więc spokojnie sobie na taką wiadomość czekam i później już wszystko wiem. I trochę też pomaga mi to , że jak dzwoni jakiś obcy nr to wyświetla mi się na ekranie tel. miejscowość, z której ten numer dzwoni.

@okonek ja mam w ustawieniach wykrywanie spamu i muszę Ci powiedzieć, że zdaje to egzamin.

Mi się też przy obcych numerach wyświetla miejscowość lub państwo. Zwykle patrzę, kto dzwoni, ale nie zawsze.

Jakąś dostałem tylko nie wiem czy to sztuczna inteligencja czy prawdziwa.Ale nie wziąłem poważnie - odrzuciłem współpracę proponowaną mi przez Yandex.