Czy Europa powinna przejść w tryb wojenny?

Chodzi o gospodarkę.
Polska i Francja są na tak. Niemcy na nie.

1 polubienie

Niemcy stracili Nord Stream i chcą je odzyskać (z pomocą Rosji)

Francja traci wpływy w Afryce i chcą je odzyskać (z pomocą Ukrainy)

1 polubienie

Niemcy kupują teraz norweski i amerykański gaz

Co rozumiec przez tryb wojenny?
Przemysl zbrojeniowy rozwijać czy schrony budować? A może konserwowac żywność i szykowac zasadzki na wroga?
Ukraina była częścią ZSRR, a tam budowali miasta twierdze, a kazdy zakład przemyslowy jest/był fortecą.
Europa tak nie ma.
Bazy wojskowe dzialaja na innej zasadzie.
Zostawmy taktyke wojskowym. Od polityków mozna tylko wymagac, zeby przestali sie zachowywac jak celebryci w reality show i dali dobry przykład. Bo jak na razie pożytku z nich nie ma.

1 polubienie

Europa powinna zrozumiec, ze nic nie jest dane raz na zawsze. Powinna rowniez przerobic porzadnie lekcje historii. Ze wschodu nic dobrego do Europy nie przyszlo… Teraz Europa budzi się… Z łapą w nocniku. Częsc odpowiedzialnych za sytuację nafal nie rozumie.


Takich przykladów róznego typu, więc rowniez handlu z barbarzyńcami mogę podac tysiące. Z Polski, Niemiec czy UK.
Swiat jest poebany. Dlatego jeszcze dlugo bedzie zle…
A mój kolega Rosjanin od prwnego czasu juz w Rosji nie jest. Uciekł i znalazl miejsce w jednym z krajów balkanskich, gdzie znalazl prace
Powiedzisl, ze w kraju gdzie jest dyktator zyc nie bedzie. Na samym poczatku wojny syebał na whatsapie pituna tak, az miło było czytać…

4 polubienia

Dodam, ze od dawna nie kupuję tego dziadostwa i juz nigdy ani ja ani nikt z mojej rodziny nie kupi.
Abyscie mnie tym czasem nie częstowali…

3 polubienia

Milka to dla mnie wyrob czekoladopodobny.
Poza tym widzial ktoś fioletowa krowę?
Ale milka jest jednym ze znaków towarowych, ktorych wlascicielem jest

2 polubienia

Firm, które nie opuściły Rosji lub po cichu nadal prowadzą z nią interesy, jest mnóstwo. Wychodzi więc na to, że jest warto przejść na minimalizm.

2 polubienia

Nie warto,. System wlanosci jest tak zagmarwanhu ze moze sie okazac, ze nasionka tez wspolpracuja z ruskimi.

2 polubienia

Oczywiscie, ze mnostwo. Aktualna liste wstydu można znalezc w necie.

4 polubienia

Jeszcze trzeba znalezc powiazania, bo tak jak wstawilam z milka- wlascicielem jest koncern . I to do tego amerykanski - na ile udalo mi się ustalic

4 polubienia

Niektórzy jeszcze próbują kłamać i oskarżać, że oni to na tej liście nie powinni być :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

A jeszcze w grę wchodzi handel za pośrednictwem pośredników. Tym sposobem firma robi interesy z Rosją, a jednocześnie nie znajduje się na oficjalnej Liście Sponsorów Wojny.

2 polubienia

Niektorzy tym się nie przejmuja.
Takie kraje jak Chiny i Indie wrecz korzystają kupujac surowce a takze przetworzone paliwa za “paciorki” w postaci czesci uzbrojenia i dobra konsumpcyjne. Stąd tak skuteczne ekonomicznie jest niszczenie rafinerii.
A tak z innej beczki - po zamachu w Crocus Hall zaczal sie eksodus gastarbajterow z Azji. Napedzany rowniez dzialaniami KGB.
I teraz pytanie - jak Putin wyśle wszystkich na front to kto będzie w Rosji pracowal?
Ponoc kobiety maja się zajac rodzeniem nastepnego mięsa atmatniego?

3 polubienia

No ukradnie najechanemu narodowi dzieci…

1 polubienie

Do pracy w kopalni i zakladach zbrojeniowych?
Ekonomiczne myślenie rzadko jest mocną stroną dyktatorów.

3 polubienia