Czy facebook ma prawo?

Czy ma prawo facebook żądać dokumentu ze zdjeciem w celu potwierdzenia mojej tożsamości?

"Istnieje kilka powodów, dla których możemy poprosić Cię o przesłanie kopii dowodu tożsamości do Facebooka:

  1. Aby potwierdzić, że konto, do którego chcesz uzyskać dostęp, należy do Ciebie: Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Prosimy o dokument tożsamości, aby nikt inny oprócz Ciebie nie uzyskał dostępu do Twojego konta.
  2. Aby zweryfikować Twoje imię i nazwisko: Prosimy wszystkie osoby na Facebooku o posługiwanie się imieniem i nazwiskiem, którego używają na co dzień. W ten sposób chronimy naszą społeczność przed skutkami podszywania się pod inne osoby.

Ponadto użytkownicy mogą zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości, aby między innymi pomóc w zapobieganiu takim nadużyciom, jak oszustwa, phishing i ingerowanie zewnętrzne w sprawy polityczne".

To kij im w ryj.Wszedzie trąbią by tego nie robic.

2 polubienia

Życie. To sie odbywa wyrywkowo. Spróbuj zmienić IP.

Mnie raz poprosili, to ich olałem … Jeszcze do reszty nie zwariowałem.

4 polubienia

nie

Tez mialem taki komunikat,olalem to,z inneho urzadzenia wszedlem bez problemu na swoje konto.

Ja z nie swojego tez nie moge sie zalogowac

1 polubienie

Wszystkie urzadzenia w domu(czyli komputer,tanlet,laptop,czy smartgon)
Mam na karcie Sim,dtad kazde urzadzenie ma inne IP i nie z kazdego moge wejsc,no chyba,ze je zsynchronizujesz.wtedy nie ma problemu.

Nigdy o tym nie slyszalam…

No to prosze screena.

I co o tym elsie myslisz?

Nie mają prawa ale też nie mają obowiązku byś miała konto.

No tak.Czlowiek latami wstawia swoje wypociny by miec swoj profil i kazdy mogl zajrzec ktos ty a oni to wykradaja.W takim razie cos takiego jak facebook nie powinno istniec.Bo twoje to nie twoje jesli ktos bez zadnych konsekwencji ci to wykrada

facebook obdziera cię z prywatności. dlatego go nie mam

Podobnie bylo z pytamy .Ciekawa jestem ile te nowe pytamy bedzie istniec i czy warto gdziekolwiek sie udzielac

Ale ty chyba jesteś inna bo da się ciebie teraz zrozumieć

Przyjmuje to za komplement😃

Mialam od 2007roku z siedem kont na pytamy.pl i mam je wszystkie dla siebie do wgladu i potwierdzam ze czasem wstydze sie co wyisywalam.Ooolitosci bylo pierwsze.Dostojny persyflaz i te inne.Ale to dobra sprawa bo mozna po latach z dystansem popatrzec.Tez bylam w innej sytuacji zyciowej wiec miejcie zrozumienie

2 polubienia

Można zasłonić wszystko, a tylko na dowodzie zdjęcie pokazać, coś takiego kolega robił.
Żadnych danych innych po za zdjęciem nie pokazał im.