Czy faktycznie Polska byłą w XVII wieku potęgą?

Bo tak właśnie powiedział nasz predyzment:
@birbant, coś, ktoś???
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26277785,andrzej-duda-ostatni-raz-polska-taka-sile-jak-dzisiaj-miala.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg1

3 polubienia

Buahahahaha!!!
No tak, Duda i wszystko jasne. Tak zna historię własnego kraju, jakim jest prezydentem.

5 polubień

Przeczytałem i z pełną odpowiedzialnością, stwierdzam, że pieprzy, jak potłuczony. A Liga Siedmiogrodzka, to co?

3 polubienia

Bredzi jak Piekarski na mekach.
Stolica w Krakowie mu sie marzy? Czy co?
@birbant on umie liczyc do trzech, siedem nawet w Siedmiogrodzie to juz abstrakt.

3 polubienia

ja bym powiedział, że jednak prawdę mówi: Faktycznie jesteśmy taką samą potęgą… i też rozbiór już za progiem :wink:

4 polubienia

Powiem więcej, bo wiek XVII, to oprócz wojen zewnętrznych, najnormalniejsza wojna domowa w Rzeczypospolitej. Jan Kazimierz kontra Lubomirski i bitwa pod Mątwami 1666, jedna z najhaniebniejszych kart naszej historii. To haniebne dwie wyprawy Czarnieckiego do Danii. Mógłbym długo na ten temat.

A ten Duda, to, faktycznie jest duda.

3 polubienia

dudy na pudy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jako prezydent i jako człowiek, kolejny raz się skompromitował…

2 polubienia

Pozwolę się nie zgodzić z tą tezą. Kompromitacja to stan w którym się czegoś po kimś spodziewamy… i ten ktoś nas zawodzi. Ja tam się podziewałem dokładnie tego :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Duda, to jedna wielka kompromitacja.

1 polubienie

ale przewidywalna :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Inna opcja w przyrodzie nie występuje… :grinning:

2 polubienia

Kurcze to juz Walesa bredzil trzy po trzy, ale nie az tak glupio…

2 polubienia