Czy istnieje jakaś nowa... muza klasyczna?

Znaczy nie covery Chopina czy Bethovena tylko coś nowego. Muza poważna. Są jakieś grupy tego typu?

2 polubienia

ja sie na tak madrych rzeczach jak klasyfikowanie muzyki inaczaj niz “podoba mi sie/nie podoba” nie znam, ale moze Tobie sie przyda?

A o Krzysztofie Pendereckim kolega słyszał?

4 polubienia

ja o nim slyszalam, ale jego wole nie sluchac…

4 polubienia

Wszystko się rozmywa, łączy i miesza… ale muzykę klasyczną można unormować podziałem na instrumenty, nie wszyscy specjaliści się z takim podziałem zgadzają. Do mnie jednak przemawia taki podział. Muzyka pisana na klasyczne instrumenty z reguły ma korzenie w dawnej muzyce klasycznej.

1 polubienie

Idealne pytanie na forum.
I niech sie teraz meczą ojcowie terminologii…

2 polubienia

Ja słyszałam.
Jego Warszawska Jesień przyprawiła mnie o ból zębów… facepalm

2 polubienia

A jakie jest Twoje zdanie?

1 polubienie

Na temat pojecia muzyki klasycznej?
Nie przywiazuje do tego wagi…
Ok.Jest to jakis drogowskaz.Czasem bardzo pomocny…By moc rozmawiac i jakos sie porozumiewac…
Ale,jesli danego dnia wole Goreckiego od Stonesow to co wtedy?Przeciez to nie jest temat na spowiedz…
Tego sie nie da zamknąć i potem powolywac na opinie.

Jaki?

Odwolanie do przeszlosci,instrumentalizacja a nawet patos.
Jak czas pokazal,brak chocby sladu improwizacji…
Rozpisanie na takie a nie inne ,instrumenty…

2 polubienia

To taka mała prowokacja… ale rzeczywiście określenie czym jest muzyka klasyczna nie jest łatwe :wink:

2 polubienia

Oczywiście. Przede wszystkim, dla mnie, to eksperymenty. Ile da się “wycisnąć” z instrumentu, nowego systemu (a powstają) itd. Początki, jak dla mnie, to dodekafonia i Messiaen. Niestety do mnie nie przemawia…

1 polubienie

Aleatoryzm daje improwizacji wiele możliwości.

Nawet wczoraj szukałam Koncertu na trąbkę (Gary Gutman). Jeszcze nie ma…

To i tak dużo, ja słyszałem tylko kilka taktów w wiadomościach kiedyś…:slight_smile:

1 polubienie

Lepszy ! :wink:

1 polubienie