Czy jako ludzkość rozwinęliśmy się głównie w tworzeniu coraz doskonalszych iluzji?

Internet. Świat wirtualny. Rzeczywistość rozszerzona. Programy komputerowe i aplikacje służące do “poprawiania świata”: Photoshop i miliony pokrewnych. Cały marketing.

2 polubienia

Wszystko zmierza do przejęcia świata przez sztuczną inteligencję i odizolowania człowieka. To wszystko pod pretekstem wygody.

Iluzjonisci zawsze mieli wzięcie

2 polubienia

To zbyt szerokie zjawisko by wrzucać wszystko do jednego wora.
Internet jest faktem a nie iluzją.Podobnie jak te tysiące bredni ktorych w dawnym świecie nikt by raczej nie publikował…
Świat wirtualny,aplikacje,fotoshopy…Sorry ale ja z tego nie korzystam.
Lubie poprawianie.Ale inne.Lubie gdy buty czy koszule są trwalsze,lepszej jakosci.Lubie gdy telewizor ma coraz wspanialszy obraz a cena nawet niższa niz kiedyś…Lubie kupić bilety w necie bo nie musze zasuwać na drugi koniec miasta…Lubie gdy ekspedientka jest miła lub gdy obsluga w urzedzie sie POPRAWIŁA.
I tyle.
Natomiast wymyślanie światów alternatywnych to dla mnie choroba umysłowa współczesności.Dyktatura kłamstwa ktore żeruje na prymitywnych umysłach,wpychając im do pustych i znudzonych głów rozmaite hotele paradise i temu podobne wizje"lepszego świata" :zipper_mouth_face:

1 polubienie

Photoshopa akurat czasami używam i bardzo go lubię. :wink:

1 polubienie

Do robienia rebusów się przydaje. Ja tego nie umiem, ale ktoś mi rysuje w fotoshopie rebusy, które układam.

1 polubienie

Na łatwiznę poszedłeś … :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Kalambur dla kolegi. :grinning:

Tych co dziury w ubraniu kryją, rzeka,
niejeden leniuch na nią ucieka.