Czy jest możliwe, i co musiałoby zaistnieć, abyś skakał/a po kilka metrów w górę, jak na

trampolinie, ale bez niej, tak po prostu z powierzchni ziemi?

  • Nie jest możliwe
  • Jest możliwe
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Jest możliwe, ale niewykonalne.

W jakiś sposób (nie wiem jaki) należy pozbyć się ok.1/12 masy Ziemi. Nie wiem…w kosmos ją wysłać, bo najprawdopodobniej sama nie wyparuje.
Taki manewr poniósłby daleko idące konsekwencje. Wraz ze zmniejszaniem się masy Ziemi, zmniejszałoby się jej przyciąganie. Wszystko pięłoby się do góry. Poczciwy człek urósłby do rozmiarów niebotycznych. Nawet ponad 6 metrów, co wywołałoby w nim nieodpartą chęć podskoczenia jeszcze wyżej, a jednocześnie zmniejszyłoby chec skoków szesciometrowych. OK, dajmy mu szansę i mocno już wydłuzeni, wysyłamy w kosmos dodatkową porcję Ziemii. Pół z tego, co pozostało. Efekt? Poczciwy człek pod wpływem zmniejszonego przyciągania urósł na 20 metrow, ale dojrzałych owoców z drzew i tak nie może zrywać bez drabiny, bo te w tym czasie urosły do metrów 200. Chęć podskoczenia wyżej jednak w nim pozostała. I tu Wielki Zonk.
Wysyłając sukcesywnie w kosmos kolejne części Ziemi tylko po to, by podskoczyć wyżej, niż fizycznie jest to możliwe, w pewnym momencie okaże się, że brakuje nam punktu oparcia. Bez niego kazda próba odbicia się, będzie bezskuteczna.
Wniosek?

.nie podskakuj człeku.

2 polubienia

Mimo jakby Twoich racji, @ZiraaeL, intuicyjnie wydaje mi się, że byłyby możliwe takie ewolucje po oderwaniu się od naszych niewłaściwych zwyczajów żywieniowych. Obserwowałem młodziutkiego gibbona w ZOO Zamość. Zachowywał się jakby wbrew grawitacji, bardzo harmonijnie. Chyba powinniśmy być na jego miejscu. Czyli zamiast wysyłać część Ziemi w Kosmos, powinniśmy wysłać w Kosmos połowę albo i 2/3 naszej wagi.

Jesli wyślesz w kosmos połowe swojej wagi to zmniejsza ci się równiez mięśnie , które odpowiadaja za możliwosc skakania.

1 polubienie

Może niekoniecznie. Mamy jeszcze ścięgna. Bociany, czaple, mają kończyny dolne jak patyki, i dlatego łatwo im wyskakiwać.

Istnieją osobniki ludzkie ważące w warunkach ziemskich 150 kg. Istnieją też takie, których waga nie przekracza 50kg. Ci drudzy jednak nie mają jakiś szczególnych predyspozycji wyskokowych.

1 polubienie

Ponoc wyzej d* podskoczyc sie nie da, ale uzywajac nieharmonijnego egzoszkieletu pewnie sie na te 6 m podskoczyc, gorzej z ladowniem.

2 polubienia

Wiem, jak wyglądali zagłodzeni Żydzi. Jednak uważam transformację za pomocą wyłącznie harmonijnego odżywienia owocowego za możliwą. Jak żyją gąsienice? Harmonijnie żrą te swoje liście i przeobrażają się w lotne motyle, całkiem inne od gąsienic. To niemal cud, ale realny.