Czy jest na pokładzie spec od pralek?

Moja pralka strajkuje,tylko jej postulaty ciężko mi rozkminic🤔
Problem w tym,źe od jakiegoś czasu nie pobiera płynu do płukania.
Wyczyściłam wszystko co się da ale bez rezultatu.
Pomocy😥

1 polubienie

Pasowalo by programstor przegladnac,pewnie tam bedzie problem.

2 polubienia

Tez tak mialam
wyjelam szufladke tam gdzie sie wlewa plyn do plukania wyczyscilam ja dokladnie i otwor tez
I jest ok
Od czasu do czasu nczyszcze teraz pralke odpowiednim plynem- takie “puste” pranie. Nie wiem czy w Polsce sa, a jak nie to moze byc troche octu

1 polubienie

No właśnie też tak myśle

1 polubienie

Juz czyscilam i dalej nic. Szufladka jest jak nowa i dalej plyn stoi

2 polubienia

Jak stoi to tylko się cieszyć… :wink::innocent:

A porzucajac brudne myśli to obstawiałbym programator.
W znanych mi pralkach pobór płynu do płukania jest realizowany poprzez zalewanie, dokładniej wypłukiwanie tego płynu z komory.
Jak płynu nie ubywa to znaczy iż coś (sterownik) nie daje sygnału do płukania…
Zła wiadomość to taka iż programatory zazwyczaj są nienaprawialne, a jako część zamienna bardzo drogie. Bywa iż dodatkowo są trudno dostępne…

3 polubienia

Moze tez byc zawor zablokowany
Wyciagnij szufladke i d9brze przeplukaj z obu str9o,silnym strumieniem wody(prysznicem,lub prosto z weza),moglo cos podejsc pod zawor.

2 polubienia

Muszę Cię zasmucić, że to wina programatora.
Moja pralka też nie pobierała płynu do płukania, a potem zaczęła prać kiedy chciała i jak chciała.
Do tego stopnia, że po ustawieniu programu pobrała wodę za chwilę ją “oddała” i zaczęła wirować.
Z przykrością się pożegnaliśmy, bo koszt wymiany programatora, to połowa ceny nowej pralki średniej klasy.

3 polubienia

Niestety, mysle ze masz racje z tym “nienaprawialne”
Pozostaje otworzyc drzwiczki i wlewac plyn do plukania prosto do polemnika z praniem
Tak robilam w poprzedniej pralce, dopoki calkiem nie wysiadla

1 polubienie

Niestety, chyba rzeczywiscie to programator
Ale dopoki to sprawa tylko plynu do plukania to wlewalabym ten plyn recznie tak jak to napisalam powyzej a pralke wymienila jak juz zupelnie zacznie “swirowac”

2 polubienia

Tak robiłam Ata, ale musiałam zawsze czekać na końcówkę płukania i dopiero wlać płyn i nie zawsze uchwyciłam ten moment :wink:

1 polubienie

Bardzo to nie jest pocieszające😞 ake chociaż teraz wiem o co chodzi.
Dziekuje😊

Nic z tych rzeczy. Wyczyszczone wszystko,że aż błyszczy i nic to nie dało

To albo elektrozawor,albo programator,do wymiany.
Ale to juz musi fachman sprawdzic.
Byle uczciwy,bo elektrozawor to owiele mniejszy koszt,niz programator.

Zalezy tez ile pralka ma lat
Jak jest dosc stara to chyba naprawiac nie warto

1 polubienie

Te,nowe’’ pralki,zadko przezywaja okres gwarancji.
Wlasnie tez mi pralka zamilkla.

2 polubienia

Masz racje
Nie tylko pralki
Inny sprzet tez
Dlatego sasiadka jak mi powiedziala ze chce sobie kupic nowa elegancka lodowke o jej stanowczo odradzilam. Jej lodowka (dobra owczesna niemiecka robota) ma juz przeszlo 20 lat a mrozi lepiej niz moja nowa

3 polubienia

Poprzedni wlasciciel domu,zostawil stara lodowke.
Wlaczylem,dziala i tez sie okazalo,ze lepiej chlodzi,niz moja nowa

2 polubienia

bez przesady @Leone_Marco - moje pralki i zmywarki wytrzymywaly tak srednio 10 lat, lodowke teraz zmienilam na nowke, w starej to i sprezarki rzazily i uszczelki popekaly, wiec musialam - to sie @ata-ata czuje jakbym sie z trabanta do mercedesa przesiadla.
inna sprawa, ze jak sie to by popsulo za jakis czas to pewnie naprawa bedzie drozej niz nowa kupic.

1 polubienie

Dokladnie tak jest,naprawa drozsza od nowej,pralki czy lodowki.

2 polubienia