Czy jest większe kłamstwo niż statystyka?

Nie kombinują, tylko podniosą. Ponoć znów tak dużo jak ostatnio. Ceny ponownie wzrosną. To krótkowzroczna polityka… ale jak będzie Grecja… to wiadomo że wina Tuska.

2 polubienia

Podejzewam,ze bedzie gorzej niz w Grecji,gdyby cos walnelo…

1 polubienie

W Grecji to przynajmniej pogodę mają lepszą…

1 polubienie

I zasoby finansowe(prywatne)

1 polubienie

A u nas będzie to samo… tylko mokro i zimno :wink:

To prawda że Polska w PRL była jedna z największych gospodarek świata? Bo nie wiem gdzie ale słyszałem jakieś przemówienie do narodu z tamtych lat chyba i było takie stwierdzenie.

Bo była…
Zakłady przemysłowe pracowały pełną parą i truły…
W wielu dziedzinach byliśmy w czołowce światowej…
Nic dziwnego iż naszemu bezpośredniemu sąsiadowi z zachodu tak zależało by rozmontować naszą gospodarkę. Całkiem zgrabnie im to się udało.
Jak widać odbudowuje się (niezależnie od tego kto rządzi).
Prorocze były słowa Wałęsy… 25 lat nie starczy by dogonić zachód…

3 polubienia

To Niemcom zależało na tym? Ale jaja

Jak pokazuje życie u nas (w Polsce) produkuje się taniej i lepiej niż w Niemczech. Polski robotnik jest solidniejszy od …Turka :rofl:

2 polubienia

@Leone_Marco obawiam sie, ze co madrzejsi od projektowania i wdrażania sysremow to juz dawno w Polsce nie pracuja. A podane "przeklamanie " @anon86894402 byloby dosc grubymi nicmi szyte, ale biorac pod uwage obecna ekipe? Mozliwe, samorzady to wrog dla rzadu.

2 polubienia

W pierwszej 10. Gierek
@GumowyKrokodyl

1 polubienie

Jestem wrogiem teorii spiskowych a bredzenia internetowego w szczególności.
Ale po tym,jak to opisałeś…Po prostu wygląda to na celowe działanie ktore idzie jakims"dziwnym" trafem,w parze z tendencjami centralistycznymi obecnej władzy.Innymi słowy,komunizm w ktorym najchetniej ukrecaloby sie łeb kazdemu przejawowi samodzielności.
Ale zeby jeszcze ta zabawa pracowala dla dobra najbardziej skompromitowanej instytucji,pożerającej nasze pieniadze od niepamietnych lat…To juz diabelstwo na miare Gomółki!

2 polubienia

Jak mówiłem, to może być błąd techniczny… ale właśnie dziwnie zbieżny z ogólną linią.

1 polubienie

Teoretycznie,tak…Ale w takie zbiegi okolicznosci,jakos najtrudniej mi uwierzyć.

1 polubienie

@okonek Nie znam autora tych slow.
Ale to czeho dokonali polavy po II wojnie swiatowej,to jest unikat na skale swiatowa.
Kraj byl w totalnej ruinie,zero przemyslu,zero infrastruktury,
W kilkanascie lat odbudowano kraj z ruiny.
Nie to nie zasluga rzadu,to Heroizm polakow,obecnie wysmiewanych,ponizanych.
Tylko,ze bez nich,do dzisiaj bylo by krucho
Nawet rzady po transformacji,nie mialy by czego,prywatyzowac’’
Gierkowi zarzuca sie zafluzenie kraju,na 20mld$ tak 20,pozostalem 10 otrzymal w spadku,po poprzednich ekipach.
Dlugi te zostaly czesciowo splacone,czesciowo anulowane.Polska kapitalistyczna ruszyla z czystym kontem i coooo,jest ok 350mld$ zadluzenia,nie wspomne o setkach miliardow dotacji z UE.
To ze polakom zyje sie ciut lepiej,bo niewiele,to niczyja zasluga,to czasy wymogly
Polska musiala dostosowacdo krajow europy,inaczej by byl zasvianek,gorzej niz w czasach PRL.

1 polubienie

Gdyby to co Polacy wypracowali po II wojnie nie szło za bezcen do ZSRR to dzis zachod by nas gonil, nie odwrotnie.
A i prywatyzacja po 90 byla w ruskim stylu - kto sie obłowił?

1 polubienie

Leone…Waluta dzisiaj a waluta w latach 50 tych to dwie,calkowicie rozne sprawy.Wszedzie!
Dzisiaj za funta nawet loda w Anglii nie zjesz.Kiedys jednak to było sporo pieniedzy.

1 polubienie

Dlatego lepszym porownaniem jest przeliczenie ile na jakie dobro doczesne musisz pracowac. Lody do dzis w wiekszosci krajow zachodnich sa obrzydliwie drogie :upside_down_face:

1 polubienie

Zgadza sie ale przede wszystkim,nie mozna porownywac pieniedzy z rozmaitych przedzialow czasowych.

1 polubienie

Nic dodac nic ujac.