Czy jest większe kłamstwo niż statystyka?

Jako przedsiębiorca zostałem wezwany do uczestnictwa w badaniu statystycznym. Wypełniłem formularz on line, zatwierdziłem, wysłałem i wydrukowałem sobie kopię. O dziwo jedna z odpowiedzi w wydruku, różniła się od tej której udzieliłem. Zalogowałem się ponownie. W systemie jest tak jak odpowiedziałem. Wydrukowałem ponownie i znów jest inaczej.
Z grubsza chodziło o to że zaznaczyłem iż koszty ZUS są moim zdaniem zbyt wysokie. W wydruku było że podatki lokalne, nakładane przez samorządy są zbyt wysokie… a do ZUS nic nie mam :stuck_out_tongue:
Zgłosiłem sprawę do GUS i usłyszałem, że to niemożliwe. Podesłałem im zrzuty… sprawdzili i faktycznie jakiś błąd się generuje. A że to obciąża samorządy kosztem ZUSu… to bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności dla tej instytucji :slight_smile:
Teraz najlepsze, ponoć to się dzieje od połowy lipca. W badaniu masowo uczestniczą firmy i dotychczas nikt nie zgłosił i nie zauważył błędu :slight_smile:
Prawda, g… prawda, statystyka… Jak wyjdzie że przedsiębiorcom przeszkadza samorząd a nie ZUS… to będziecie wiedzieli dlaczego :stuck_out_tongue_winking_eye:

ps: żeby nie było że kłamię co by oczernić nasze wspaniałe Państwo:


2 polubienia

Ostatnio czytalem,ze rad cos kombinuje z wysokosci lladki ZUS
No i tym sposobemim wyjdzie,ze prowadcym dzilalnosc gospodarcza,nie przkadza podwyzka tych kosztow))

1 polubienie

Moim zdaniem to tylko niedoróbka szablonu odpowiedzialnego za wydruk. widać że tam się coś nakłada. ale takie niedoróbki też źle świadczą

Hmm,j bym raczej nie stawial na niedorobke.
Przeciez takie formularze sa korrolowane,przed opublikowaniem.

1 polubienie

SMOKi nie wierzą w przypadki. Zwłaszacza w tym przypadku. :face_with_raised_eyebrow:

4 polubienia

Będziemy wiedzieli dlaczego i przez kogo, już Ty spokojnie po mieście nie będziesz mógł spacerować :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Samochodem jeździł będę :wink:

1 polubienie

Ty mnie nie musisz przekonywac
Kiedys sie tym interesowalam i przeczytalam sporo na ten temat
Wlosy staja na glowie jak sie to czyta - jak sprytnie manipuluje sie statystyka"“”
I wcale nie musza klamac, ani nic zmieniac oni nawet prawda potrafia manipulowac
To temat rzeka

3 polubienia

Smoki to z natury gadziny podejrzliwe… niektóre mają więcej głów do podglądania :slight_smile:

2 polubienia

Ale my wiemy jakim :stuck_out_tongue:
Z tymi danymi statystycznymi jest tak… według OBOP-u w miesiącu lipcu zanotowano wielki spadek bezrobocia… skąd takie dane?
bo do PUP zgłosiło się XXX osób mniej niż w poprzednim miesiącu :grin:
Ktoś pomyśli, gospodarka się rozwija , miejsc pracy w Polsce przybywa, otóż nie, te XXX pojechało pracować za granicę .

3 polubienia

Wiesz jak gus przerabia te dane? Według ezd z wydruków wprowadza do arkuszy.

1 polubienie

ezd ? elektroniczne zarządzanie dokumentacją?

1 polubienie

To jest jeden z trafnych przykladow!

2 polubienia

Tak zakładam. Bo usłyszałem że oni nie mają dostępu do mojego formularza i też go drukują. Więc całkiem możliwe że z wydruku wyprowadzają zestawienie…

1 polubienie

Coś czuję, że nie odpuścisz i ciąg dalszy tej historii nam opowiesz :wink:

1 polubienie

Myślę ,że te wszystkie ankiety, badania naukowców są kreowane na potrzebę chwili.
Dla przykładu. Wiosną warzywa są drogie, trudno je sprzedać , trzeba temu jakoś zaradzić i sruuuu “…ostatnie badania naukowców dowodzą, że pomidory są zbawienne dla naszego zdrowia bleble…”
Bum, wszyscy na pomidory, a ogórki gniją hahahaah
Znowu do akcji wkraczają naukowcy… niedawno odkryto ,ze pomidory zawierają duże ilości pestycydów, ogórki to jest to :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Na razie oficjalne zgłoszenie złożyłem z prośbą o wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

1 polubienie

hahahahaa, wiedziałam, wiedziałam :wink:

1 polubienie

To tez, ale i dla potrzeb firm
U nas mnoza sie reklamy i rzekome “badania wedlug ktorych potrzebujemy, powinnismy…” o tak zwanym zdrowym zywieniu i jak zle sie dla nas skonczy jezeli nie zaczniemy lykac tego czy innego suplementu etc

2 polubienia

Gdybym chciała łykać wszystko co zalecają, nie miałabym czasu jeść :wink:
Firmy, to także przemysł odzieżowy, kiedyś oglądałam program jak chronią się przed dużym spadkiem sprzedaży swojego produktu ( często bankructwem) , towar jest, popytu brak i co robią?
Dogadują się między sobą, zatrudniają znanego projektanta mody i proszą o projekt np . spodni uszytych z jeansu plus dodatki ze skóry, takim oto sposobem na rynek trafiają nowe gacie z dopiskiem- to hit sezonu!!! każdy to musi mieć!!!

2 polubienia