Czy Kosciol...

W Niemczech jak deklarujesz przynaleznosc do jakiegos kosciola to automatycznie placisz podatki na ten kosciol
I z tych pieniedzy kosciol zakupil dla nas pralke automatyczna zaraz po przyjezdzie do Niemiec, bo z powodu bolu rak nie moglam nic prac recznie.
Tego nie zapomne jak i nie zapomne tego ze w Polsce ksiadz zrugal mnie i to niezle przy chrzcie syna, bo nie bylam u komunii.

3 polubienia

No właśnie, to jest o czym pisałem wyżej, o roli kościoła w jakiejś wspólnocie. Tak to powinno działać. Kościół ma przede wszystkim służyć ludziom, a nie nabijaniu kiesy darmozjadom.

4 polubienia

Rola kosciola jest ukierunkowanie zycia duchowego,nie polityka.
Ale jezeli wierzyc wyliczeniom,to nawet najlepsze idee sa realizowane w takim procencie,jak oxpowiada to ich przywodca.
Np.idea komunizmu jest wspaniala,tyle ze jeszcze nie zaistniala na swiecie.
To co nazywa sie blednie komunizmem,nawet nie stalo kolo niego.
Ludzie jeszcze do tego nie dorosli i pewnie nigdy nie dorosna.

2 polubienia

Jak zwykle twoja madra uwaga!
Tez tak mysle

1 polubienie

Wiesz,czesto widze,ze ludzie uwazaja,ze tylko jego potrzeby sa sluszne,nawet nie zaznajamiaja sie z potrzebami innych.

1 polubienie

We wloszech mest taka mozliwosc.
1%podatku mozesz przekazac na kosciol.
Ja zazwyczaj przekazuje na tutejszy sierociniec,prowadzony przez zakonnice.
Widuje te dzieci,sa zadbane,wesole,to chyba znaczy,ze czuja sie w miare dobrze.

1 polubienie

Według Jezusa; - oddajcie Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie.

3 polubienia

Wlasnie…

Wlasciwie to nikt nie powinien agitowac…Ale…Agituja wszyscy.Dlaczego wiec akurat kosciolowi ma nie byc wolno?
Nie lubie,wrecz nie cierpie jak ktos lub jakas instytucja,zabiera glos w sprawach o korych ma mgliste pojecie lub nie ma go wcale.Ale tu tez nie ma wyjatkow bo o kosciele najglosniej i najczesciej,gardluja ci co w ogole do niego nie uczeszczaja.
Zeby bylo jeszcze zabawniej,tych samych ludzi smieszy lub irytuje jak ktos zabiera glos na temat filmu,choc wcale nie byl w kinie:)))
Dobra,zeby nie przedluzac…Kosciol powinien sobie odpuscic DYKTOWANIE,co wyborca ma rzekomo obowiazek zrobic jako osoba wierzaca…
Natomiast prawo do wypowiadania sie ma takie samo jak kazdy inny lub kazda inna instytucja.

3 polubienia

W artykule chodzi wlasnie o dyktowanie…

@Collins02, dokładnie tak! Dodam jeszcze, że kościół (każdy, nie tylko katolicki) jest instytucją wyjątkową, bo opiera się na wierze w coś, czego istnienia nie można sprawdzić. I z tego powodu, każde zabranie głosu na świecki temat jest obciążone dogmatem a nie realnym, namacalnym dowodem. W realiach normalnego państwa, jego gospodarki, polityki, obronności, edukacji czy zdrowia liczy się tylko konkretny głos człowieka, a nie powoływanie się na sprawy – że użyję obrazowej przenośni – „bujające w obłokach”.

I jeszcze jedno – skoro Kościół tak broni swoich wartości w życiu politycznym państwa, to czemu czyni to tak wybiórczo? Głos Kościoła ogranicza się do walki z aborcją, LGBT, swobodą obyczajową, itp. Ale już w sprawie podnoszonego, co i rusz, przez niektóre kręgi wyborcze przywrócenia kary śmierci milczy jak grób. Nie reaguje też, gdy politycy w jawny sposób łamią przykazania – kradnąc, oszukując, kłamiąc, cudzołożąc. Kościół popiera PiS – a więc popiera też Kuchcińskiego, Banasia, Kaczyńskiego, Ziobrę i innych, który niejeden grzech mają na sumieniu. Czy to uczciwe?

3 polubienia

W ten drugi link nie wierzę. Ktoś manipuluje dając taki tytuł artykułowi: Parafie pod wezwaniem PiS. Żadna kuria się na to nie zgodzi, bo dziś Pis jest, jutro go nie będzie. Podobnie jak z wieloma innymi partiami, których liderzy porozchodzili się do innych/nowych partii, jak wszy po kołnierzu :frowning:

3 polubienia

Oczywiscie ze nie ale ta uwaga dotyczy wszystkich.Rownie dobrze moglbym powiedziec ze Trzaskowski,z tego co do mnie dociera,zajmuje sie tylko promocja LGTB czy jak im tam…Zapewne to nie do konca jest prawda ale ja tak slyszalem i obserwuje.
I z kosciolem jest podobnie.Na temat kary śmierci wylano juz tony atramentu ale czyni sie to na tyle rzadko ze ktos kto do kosciola nie chodzi,nie ma o tym pojecia.

1 polubienie

To jest w cudzyslowie!

Po czesci masz racje,ale jest wiele dziedzin,gdzie,za dzieci decyduja rodzice.
Czesto juz za dzieci dorosle decyduja rodzice.

2 polubienia

Nie było cudzysłowia w tytule artykułu.

1 polubienie

Czy Kosciol…

Polityka

2 paź

1 / 36

2 paź

1m temu

elsie

2d

…powinien prowadzic agitacje wyborcza? Moje zdanie: nie.

KLIK

… powinien tworzyc parafie “pod wezwaniem PiS”? Moje zdanie: nie

KLIK 2

Ti drugi punkt i faktycznie nie tytulu…

Czasem zastanawiam sie,czy kosciol,ma jeszcze cos wspolnego z wiara.
Czy aby to juz nie jest KK.S.A.

1 polubienie

Bardzo dobre porownanie!

Raczej KK sp. z n.n.
(spółka z nieograniczona nieodpowiedzialnością)

2 polubienia