Czy Kosciol...

…powinien prowadzic agitacje wyborcza? Moje zdanie: nie.

KLIK

… powinien tworzyc parafie “pod wezwaniem PiS”? Moje zdanie: nie

KLIK 2

I tak i nie. W obecnym układzie kościół to patologiczny twór, który zrobił dużo złego w umysłach i świadomości ludzi. Jednak z drugiej strony, czysto teoretycznie, skoro jakiś kościół jest nierozerwalnie związany z życiem jakiejś wspólnoty, to jest logiczne, że jest obecny we wszystkich jej sferach życia, także w sferze polityki.

4 polubienia

Rozumiem, ale to jest zabronione oficjalnie. Do polityki nie powinien sie mieszac (stanowisko Watykanu).

2 polubienia

No akurat ten watykański kościół jest już dostatecznie skompromitowany, żeby się mieszać do czegokolwiek. Są jednak na świecie kościoły, np. protestanckie, które robią dużo dla lokalnych społeczności i też powinny mieć udział w tym, żeby społeczność chciała wybrać jak najlepiej. Tym bardziej, że podobno według biblii każda władza, również ta ziemska, pochodzi od Boga.

2 polubienia

Tez mysle, ze koscioly protestanckie sa bardziej “na poziomie”. Ale biblie napisali ludzie i o tym powinnismy pamietac…

1 polubienie

Kościół agituje z bardzo prostego powodu – bo dostaje od władzy wielomiliardowa kasę. Wystarczy więc ustawowo (a najlepiej w Konstytucji) zakazać finansowania organizacji religijnych z publicznych pieniędzy i agitacja się skończy w sposób naturalny.

3 polubienia

No to chodz: zakazemy!!! :grin: Ale i tak dzis mnie cos wiele tematow “rusza”…

1 polubienie

Zakaz bylby tworzeniem martwego prawa.
Co do parafii - guzik mnie obchodzi pod jakim beda one wezwaniem, ale chyba nawet abepe Jedraszewski nie bedzie na tyle zdeteeminowany, zeby zezwolic na patronat organizacji swieckiej. Ma w zanadrzu troche niezagosoodarowanych świętych. Poz tym niestety musialabym poszukac na jakiej zasadzie daje sie te nazwy. Ale zdaje sie, ze trzeba miec co najmniej tytul blogoslawionego.

1 polubienie

Powinnam dac cudzyslow, bo w koncu nie kazdy czyta artykul… Ooo, przeciez DALAM!!!

Podobno Lech Kaczyński ma zostać błogosławionym

A juz zapisy na cuda przyjmuja?

Zrobić dobrowolny podatek kościelny dla zainteresowanych i zaraz się okaże, ilu jest tak naprawdę „wierzących" :):grin::grin::grin:

4 polubienia

I to byloby rozsadne!

1 polubienie

Tak jest podobno w Niemczech. Zainteresowani płacą podatek kościelny i środki z tej puli są tam jakoś potem rozdzielane.

2 polubienia

Tak, to mi mowila Jula.

1 polubienie

A osoby, które sie zadeklarują jako niewierzące sa od razu wykreślane z rejestru wiernych.

2 polubienia

A u nas apostazja to droga przez mękę.

1 polubienie

Właśnie. Przy chrzcie nikt cie nie pyta, czy chcesz być katolikiem, a jak chcesz sie wypisać, to mimo, że jesteś dorosły potrzebujesz do tego świadków.

1 polubienie

Teraz przy tej ilosci dobr koscielnych to juz az takiego znaczenia nie ma. Podatki kazać płacić…

1 polubienie

To jak najbardziej też. W USA zbankrutowały całe diecezje, bo musiały płacić odszkodowania ofiarom pedofilów.

1 polubienie