Czy lewica zdradziła opozycję?

ja tez bym sie nie podjela stworzenia wspolczesnej definicji. lewak podobnie jak wiele innych slow stal sie wytrychem z cyklu jak nie mam argumentow to bede obrazac.

2 polubienia

I to prawda o tym wyrażeniu. Używa się go wobec osób które się nie zgadzają z nami itd.

2 polubienia

Takich stereotypów używa się ogólnie zamiast wiedzy i myślenia. Podobnie, jak słowa, tolerancja, na przykład.

2 polubienia

albo ostatnio w Madrycie wolnosc wg populistycznej prawicy. z cyklu napij sie piwa, zakąś covidem i nie odrywaj nas od koryta.

1 polubienie

Chciałeś mnie zagiąć? To ci się nie uda… Ja określenia lewackie media używam na media za totalna opozycja… Lewacka partia to wszystkie partie opozycyjne (oprócz konfederacji) czyli tworzące opozycję totalna…
Dlatego pisząc że lewackie media jeżdżą po lewicy, lewackie nie równa się lewica xd

Czyli Pis też był lewacką partią?

Edytowałem

Nie PiS nie jest lewacki.
Może lewicowy

Też był opozycją i też jest na prawdę lewicowy.

Edytowalem

Nadal nie zdefiniowałeś.

Tylko ze PiS będąc w opozycji, nie tworzył z pozostałymi partiami opozycji totalnej która za zadanie ma działać całkowicie przeciw władzy, nie patrząc na dobro polski(przykład to właśnie ten temat)

Tworzył. po prostu jesteś zbyt młody by pamiętać.

Nie tworzył… Nie było czegoś takiego jak opozycja totalna… Wszyscy przeciw PO… Przeliczmy głosy, może w końcu będziemy MY mieć większość… My czyli wszyscy. Wszyscy dobrzy a władza zła…

PiS będąc w opozycji nie miał swoich “lewackich” mediów… Wtedy i TVN i polsat i tvp były neutralne z przewagą na przychylne władzy… No TVN i tvp nawet nie ukrywał łez gdy PO przegrało…

Używasz nazw niewłaściwie, bo nie ma czegoś takiego, jak opozycja totalna i nie ma w Polsce czegoś, co jest lewactwem, Równie dobrze na kolor czerwony możesz mówić niebieski. Ten kto wymyślił lewactwo w Polsce był zwyczajnym nieukiem.

A jak nazwać tych, co bezmyślnie powtarzają tę bzdurę?

1 polubienie

A o Pati Koti nie pamiętasz? TV Trwam i radio z ryjem?

Używam nazw według życzenia opozycji z PO na czele… Sami nazwali sie opozycja totalna i sami mówili co będą i co w dalszym ciągu robią jako opozycja totalna…

A lewactwo to moja umowna nazwa, zresztą nie tylko moja.

Brałem pod uwagę tylko te 3 wielkie stacje…

Nie piszę, że Twoja, tylko, że niewłaściwa. Tak, wiem, że kiedyś PO tak się nazwało. Tam też nieuków nie brakuje.
Ale nie znaczy to, że należy powtarzać bzdury. I tu można powiedzieć, że bzdury bywają totalne. Przez nazywanie ich umownością.

1 polubienie