Czy masz takie uczucie?

Wobec jakiegoś artysty…Wrażenie ze tylko Ty go znasz,tylko Ty go lubisz?
To na ogół jest tylko złudzenie ale…
Znam i slucham Steve Forberta od 35-37 lat.Niezmiennie lubie a nawet uwielbiam dwie plyty spośród 6 jakie znam i posiadam…
I nigdy nie spotkałem NIKOGO kto mialby coś do powiedzenia na jego temat.Nie pamietam nikogo kto miałby płyty Forberta…
Gdy wczoraj na Camden znalazłem jego trzeci album,od razu ruszyłem do sprzedawcy!Niestety,nie znał,nie słuchał… :roll_eyes:

Tutaj w mocno Dylanem podszytym utworze z debiutu,z roku 1978-“Goin’ Down To Laurel”
Folk rockowy gitarzysta i wokalista o twarzy cherubinka o,moim zdaniem,nadzwyczajnie ciekawym głosie…Specjalista od ciekawych melodii chyba najlepiej brzmiących wieczorem…

I jeszcze raz debiutancki album"Alive On Arrival"…Tonight I feel So Far Away From Home…Dodam ze teksty trafiają do mnie jako wartość dodatkowa…
Wielkomiejskie nostalgie,tęsknoty…Samotność w tłumie albo…radość czlowieka w drodze…
Muzyka ponadczasowa.A to panie,to chyba tylko w Ameryce gdzie folk,rock czy blues czują sie świetnie,bez wzgledu na dyktature mediów :innocent:

ps.Fanów disco polo prosze aby natychmiast zamknęli za sobą drzwi.

Nie znalam, ale z przyjemnością bezpretensjonalnego chlopaka z gitara posluchalam .
Zapisane jako zainteresowac się. :wink:

2 polubienia

Debiut byl gitarowy,folkowy…Potem to sie troche poszerzyło…Posluchaj do końca pierwszego numeru powyżej!

1 polubienie

Debiutancki album raz jeszcze i chyba moj ulubiony numer…I jeden z ulubionych tekstów,tak w ogóle :innocent:

1 polubienie

Jakieś takie uczucie mam :wink:
Nie znam osobiście nikogo kto słuchał,ma płytę lub zna zespół Cymande.Lecz może to przypadek ponieważ może tak być,że nieodpowiednich ludzi mam za znajomych :thinking:

2 polubienia

Juz mi sie podoba! Brzmi jak Osibisa!

1 polubienie

Znakomite.
Chyba tego nie miałem…

Mnie się baaardzo podoba zwłaszcza ich album Cymande-“Cymande” z 1972 roku.

1 polubienie

Tak kiedyś wracając w nocy usłyszałem fajną nutę. I nie znalazłem nic w necie rano aż zadzwoniłem do radia które słyszałem… To Polskie ale na pewno nie disco polo

1 polubienie

I w radiu nikt Ci nie powiedział co grali???