Czy matka ziemia powinna mieć pierwszeństwo przed człowiekiem?

O miejscu człowieka w świecie i o mądrej koncepcji ekologicznej.
Jestem ZA ochroną środowiska ale ten artykuł daje do myślenia:

Temat moze zbyt trudny jak na leniwą sobotę ale moim zdaniem godny refleksji.
Co sądzicie? Jak prawidłowo dbać o planetę?
Bo z jednej strony walczymy by karpie, ptaki i żaby nie cierpiały. By miały środowisko naturalne. Z drugiej strony wielu chce liberalizować aborcję a więc eliminować “gorszego” homo sapiens jeszcze zanim przyjdzie on na świat. By dać szanse innemu, lepszemu życiu. By ograniczać cierpienia związane z opieką paliatywną.
Zapraszam do dyskusji.

2 polubienia

Serio nikt nic?
A jakbym zapytał o pogodę?

2 polubienia

Bo tak naprawdę to diabli wiedzą, jak to jest ze stanem naszej planety,
kto działa na korzyść środowiska,a kto wybitnie mu w tym przeszkadza.
Trochę na zasadzie:
“Podumali,pogadali i jest jak jest,każdy rządzi po swojemu…
DEMOKRACJA W KOŃCU…”

Dzisiaj czytałam np. o zagrożeniu dla eko-systemu Bałtyku i co?
Ktoś coś robi by zapobiec katastrofie???

Wiesz, nie doczytałam do końca. Nie mniej moje przemyślenia zaprowadziłyby mnie na stos. Ogromnie mi przykro, ale ludzi jest ZA DUŻO! Moge to wyjaśnic, ale już jutro… Dla zwierząt nie ma miejsca. to MY MUSIMY mieć coraz więcej Oczywiście, bez przesady…

Dla mnie to jest własnie koniec świata…

Oczywiście, że powinna mieć pierwszeństwo. Ludzie to debilne szkodniki. Pomyślmy - dla wieprzożerstwa tych debilnych szkodników, zwanych ludźmi, pozbawia się piękne lasy cudownych, harmonijnych, pożytecznych dzików i uniemożliwia się pozostałym ssakom przemieszczania się po ich harmonijnych lasach, bo taki debilny rząd wydał nakaz zamykania przejść nad i pod autostradami i ekspresówkami, aby nie mogły z nich korzystać harmonijne, pożyteczne dziki, choć przy okazji uniemożliwia się to wszystkim innym ssakom, i choć wydano miliardy z pieniędzy podatników na budowę tych przejść.

1 polubienie

Czyli jednak za trudny temat? Rozumiem.

Co chcesz wiedzieć w czym ci pomóc xd

Nie jestem zadowolony z ilości wypowiedzi.

1 polubienie

Jak to pozamykał przejścia dla zwierząt? Dlaczego? Co za debil to wymyslił?

1 polubienie

Sam słyszałem komunikaty, że za niezamykanie tych przejść w ramach likwidowania dzików będą wysokie kary.

2 polubienia

Mordercy.

2 polubienia

No to się narażę:

  1. dać powszechne prawo do aborcji. Wręcz nagradzanie, jeśli płód jest uszkodzony
  2. rozpowszechniać środki antykoncepcyjne
  3. przestać szczepić (lub za gruba forsę)
  4. rozgrzewać wojny (tylko nie takie, które niszczyłyby naturę).
    Pewnie można jeszcze coś dodać ale to chyba starczy by przetrzebić ludzi…

PS1 pewnie dostanę bana…
PS2 gdybyś spytał o zupę to dyskutowaliby wszyscy…

1 polubienie

Szkoda. Greta moze nudzić ale tutaj mamy naprawdę ciekawy pogląd.

1 polubienie

Niezbyt rozumiem…

Popieram ekologię, natomiast nie popieram obecnej jej formy, która polega na tym, że biedni mają coraz bardziej zaciskać pasa, natomiast bogaci trochę pomarudzą na wyższe ceny, ale się przyzwyczają i nadal będą marnować środowisko i zasoby na swoje fanaberie.

Mówi się, że wielkie firmy niszczą środowisko, ale moim zdaniem to nie prawda. To ich klienci niszczą środowisko, bo to klienci dają sobie wciskać kit marketingowy wielkich firm. Tak więc wychodzi na to, że najlepsza ekologia to obniżenie pensji, by ludzie musieli się ograniczyć tylko do rzeczy, których naprawdę potrzebują lub pragną.

Przy okazji rozwiązałoby to problemy wyzysku i niewolnictwa w azjatyckich, a nawet europejskich, krajach.

1 polubienie

Nie sądzę, żeby w poniedziałek coś się zmieniło…