Czy może mi ktoś wyjaśnić

Dlaczego (kilka lat temu) była nagonka na film “Ida”. Hasło " nie idę na Idę" zyskiwało na popularności. Na filmie nie byłam, teraz to mnie zastanowiło i przeczytałam treść. I…nie wiem!

Prawacy stwierdzili, że film jest antypolski, bo potwierdza polski antysemityzm.

1 polubienie

Przez antysemityzm.

1 polubienie

Aha…

Ide widzialam. Nie wiem czemu byla nagonka, moze dlatego, ze film co prawda czarno bialy, ale w tresci nic takie byc nie chcialo. Ani dla katolikow, ani zydow. Ze komus sie moglo wydawac, ze niepolityczne jest zostanie zakonnica przez osobe pochodzenia zydowskiego, to chyba historii nie zna i o krolach katolickich nie slyszal. I Tomasie Torquemadzie oraz jego rodzince.

3 polubienia

No właśnie. A przecież jak wiadomo Polacy to naród wybrany i każdy film powinien przedstawiać nas jako najwspanialszych, szlachetnych ludzi.

2 polubienia

Dziękuję, to mi różne sprawy wyjaśnia…

Kwestia srodowiska.Ten wyjatkowo piekny film,nawiazujacy bezpośrednio do polskiej szkoły filmowej,zostal okrzyczany przez zawodowych półgłówków wyslugujących sie szemranym opcjom parapolitycznym,jako “antypolski”.I wcale bym sie nie zdziwil gdyby za tym stala zaraza gorsza od RM czyli tzw.“środowisko gazety polskiej”[obowiazkowo z malej litery].
Chodzilo oczywiscie o drazliwe kwestie żydowskie a niestety dla calkiem sporej grupy owych drani chcacych za wszelka cene sfalszowac historie,te tematy nalezy omijac albo pisac jedynie o polskiej cnocie.Jakby szmalcownikow nie bylo i jakby nic zlego sie nie stalo :face_with_raised_eyebrow:
Jako ze te zachowania napedzane sa przez wyjatkowe kanalie,mozna na serio ubolewac nad sygnalami jakie idą w świat…Ale jeszcze gorsze jest to ze jest zamach wymierzony w naprawde znakomity film!
A to juz ludzi o mentalnosci ormowców,nie obchodzi…

2 polubienia

Ja bym ormowcow nie obrazala. :rofl::joy:

1 polubienie