Czy możecie mi wyjaśnic?

Po co mi informacja o najbogatszym człowiku w Polsce? (nazwisko niezbyt…). Mam go w d całować, krzyżem lezeć czy po prostu okraść? No, bo nie rozumiem…

KLIK

“Orlen ma podpisać porozumienie z firmą Synthos, która należy do jednego z najbogatszych Polaków – Michała Sołowowa. Ma ono dotyczyć energetyki jądrowej i przejęcia udziałów w Synthos Green Energy przez paliwowego giganta, informuje Polityka Insight.”

Sprzedaje, bo co sie bedzie z koniem kopac?
Orlen jest wykorzystywany do tworzenia monopolu w sylu oligarchy Putina - wykupywanie prywatnych firm (o podejrzanym pochodzeniu) i tworzenie powiazan gieldowo-udzialowych trudnych do przesledzena. I nagle sie okaże, ze juz nic nie jest panstwowe.

2 polubienia

Trzeba wreszcie szukać substytutu węgla.

ale atomowka?
wiesz jakie sa problemy ze skladowanien zuzytych prętów? co prawda opuszczonych kopalni bedzie dostatek, ale trzeba jeszcze je na sarkofagi przerobic - a to kosztuje nie mniej niz elektrownia.

1 polubienie

Poszerzę pytanie:
Po co mi informacja o propozycji podpisywania kontraktów między firmami? Na energetyce jądrowej się nie znam, szczegółów umowy nie znam, wpływu żadnego na to nie mam. A upały już mnie drażnią :hot_face:

2 polubienia

No to nie czytaj.
Ja tez sie nie znam ale nie odbieram tego prawa innym ktorych byc moze to interesuje…

1 polubienie

O rany,znowu to samo…Jak Cie nie interesuje to nie czytaj.Innych to interesuje.A prawo do informacji ma kazdy.I jest to PODSTAWOWE prawo w demokracji za którą jak sie domyślam,ochoczo bys głosowała.
Jak w quizach…Jak jest dobrze to jest dobrze…Ale jak jest zle to"mnie jest ta wiedza do szczescia wcale niepotrzebna" :innocent:

4 polubienia

To raczej dezinformacja w postaci zaslony dymnej - cos robimy, o prosze nawet jakies prawo patentowe z drugiej reki kupilismy… Oczywiscie przeplacajac (i kto wie czy przy okazji czegos nie uszczkneli dla siebie).
I tu właśnie istota sprawy - notka sama w sobie niby nieistotna, ale skojarzona z innymi informacjami staje się ważna.

Ale autorce pytania chodzi jeszcze o cos innego :rofl:
Niemniej,milczenie w jakiejkolwiek kwestii,nie jest rozwiązaniem.

1 polubienie

No to Ci wyjaśnię. Takie tematy są Ci bardzo potrzebne, żebyś miała pretekst do bezsensownego narzekania. Teraz rozumiesz?

3 polubienia

W związku z tym że jest to firma z większościowym udziałem państwa informacje o większych przejęciach powinny być upublicznione.

2 polubienia