Czy można się nauczyć tańczyć tango korzystając z poradników on-line?

Da się? Czy trzeba mieć koniecznie parę czy można nauczyć się podstaw samodzielnie? :slightly_smiling_face:

Na to pytanie odpowie Ci @anon86894402.

1 polubienie

Nie wyobrażam sobie co można samemu"wykroić" akurat w tym tańcu.Podobnie jak w hiszpanskim pasodoble czy z drugiej strony,w walcu,cała istota tej zabawy polega na partnerstwie.
Byc moze jednak jakies podstawy są do ogarniecia w tancu z krzesłem :wink: Nie wiem.Moja wiedza nie nalezy do fachowych ani podrecznikowych :innocent:

3 polubienia

z krzeslem nie radze, miotla bylaby przydatniejsza :wink:
tanca - krokow podstawowych zawsze uczysz bez partnera, dopiero po opanowaniu tegoz zaczynaja sie zajecia w parach.
tyle, ze tango jest specyficzne - tu Cugowski mial racje - trzeba dwojga. :dancer:

2 polubienia

Lepiej mieć do tego partnera. Tango to taniec zmysłów :wink:

tango to jak gimnastyka akrobatyczna, zmysly zmyslami, ale trzeba miec niezla kondycje :wink:

2 polubienia

Można nawet z książki, tylko po co? To i tak w tańcu mężczyzna prowadzi. A ilu umie tańczyć tango?
Żartuję oczywiście. Można się nauczyć podstawowych kroków, ale już do figur potrzebny jest partner.

2 polubienia

Nie wiem. Ja tylko po kielichu umiem tańczyć. I to jak guma.

1 polubienie

Wszystko się da. Chirurgii mózgu też z youtube albo z książki można się nauczyć robić, chociaż nie chciałbym być pacjentem takiego fachowca…:wink:

2 polubienia

Nie da się. Można na wyższy poziom wejść z kursem on line.

Ludzie lekceważą podstawy, chcą więcej i więcej… a to podstawy są najważniejsze, bo na nich jak na fundamencie się wszystko opiera. Żeby uczyć się samemu tańca, to trzeba mieć sporo doświadczenia i dużą świadomość ciała oraz przebiegu ruchu. Kurs on line nie powie ci co robisz źle, więc jest szansa że nauczysz się czegoś… co nigdy nie będzie działało. Taniec w parze, a tym jest tango, to też nauka z kimś, kto ci pomoże zagłębić się w to czego się uczysz.

3 polubienia