Czy myślicie, że rząd PiSu wyglądałby inaczej

Gdyby obecnym papieżem był Jan Paweł II?
Papież Franciszek to dla nich “lewak”, więc nie liczą się z jego zdaniem.
To do prawdy ciekawe, że w tym kraju można mieć w czterech literach opinię autorytetów danej instytucji, gdy jest nam nie przychylna. Wystarczy tylko nazwać taką osobę “lewakiem” i można działać dalej po swojemu…

1 polubienie

A po co im teraz papież, skoro mają Rydzyka?

4 polubienia

I Jedraszewskiego.

3 polubienia

Franciszek to lewak bo podejmuje lewackie działania… Gdyby aktualnie był JP2 to nie podejmował by takich działań więc nie było by w ogóle tematu… Franek nie jest lewakiem przez nazwisko czy wygląd…
Więc, nie liczą się z jego lewackim zdaniem a nie z normalnym zdaniem bo mają go za lewaka…

Dziwisz odpadł. Ale na Wawelu zdążył ulokować kogoś, kto na to absolutnie nie zasłużył.

2 polubienia

Może to źle sformułowałem w pytaniu ale bardziej chodziło mi o wymiane Franciszka na Jana Pawła II ale z tymi samymi postulatami, które ma Franiszek.

Myślę że wtedy osoba nie miałaby znaczenia.

Według wypowiedzi @GumowaKaczka bycie lewakiem, to jest karanie pedofilów w sutannach i nie ukrywanie przestępców wśród hierarchii biskupiej. I to jest złe, bo lewackie.

Natomiast dobre jest zamiatanie takich sprawek pod dywan i chronienie swoich, choćby przestępcami byli, To jest dobre, bo prawackie.

Takie jest rozumowanie Kaczki z Gumy.

1 polubienie

Dzięki za wytłumaczenie… Chodzi jeszcze oczywiście o dużo innych decyzji Franciszka które według niektórych świadczą nawet o tym że jest jakimś Antychrystem… I NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z WASZYMI PEDOFILAMI KTÓRYCH WSZĘDZIE WIDZICIE!!

Widzę, ale nie wszędzie, tylko tam gdzie się ich ujawnia.

A Franciszek jest bardzo dobrym papieżem, który chce ratować kościół, bo zrozumiał istotę tego problemu. Chciałbym, żeby ku sę udało, ale wątpię, za dużo dobrych prawaków mu to udaremni.

Nawet jeżeli działania Franciszka można OGÓLNIE określić jako dobre, to zachowanie Franciszka jako papieża to przecież jest zaprzeczeniem bycia dobrym papieżem czy działaniem dobrze dla Kościoła…

Zachowanie? Nie wiem, co masz na myśli?

Pewnie chodzi o raport o pedoksiężu z hameryki.

Nie wiem o ci chodzi Kaczce? Może dowiedział się, że Franciszek mlaska przy jedzeniu, albo robi fikołki…, czy cóś?

1 polubienie

Zbiorę informacje i przedstawię je wieczorem XD

Czekamy ze wstrzymanym oddechem :wink:

1 polubienie

Zbyt duza roznica kulturowa pomiedzy obydwoma papiezami.
Potomek wloskich emigrantow wychowany w Argentynie i snobistyczny pseudokrakus z ambicjami aktorskimi wychowany w stosunkowo biednej rodzinie w Wadowicach?
II wojna swiatowa tez sie inaczej toczyla dla obydwu.
Argentyna bogacila sie na mięsie, przyjmowala imigrantow z calego swiata (to praktycznie od powstania tego panstwa) a Polska walczyla z Niemcami, potem ruskimi i trwal proces tworzenia “prawdziwego Polaka” , najlepiej katolika)

3 polubienia

PiSowi wystarczy Rydzyk i Jędrzejewski. Watykan mają w piździe.

1 polubienie