Czy nadal w Polsce obowiązuje prawo

Że osobę z stopniem wojskowym żandarm może skontrolować jedynie jeśli ma minimum ten sam stopień?

1 polubienie

Pomalutku, aż do skutku. To się nazywa wzmacnianie swej władzy w sposób zamaskowany.

4 polubienia

W Polsce nadal obowiązuje Prawo, a nawet i Sprawiedliwość. Nie ma to, jednak nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością.

3 polubienia

To chyba dobrze no nie? xd

Tak było w stanie wojennym.

2 polubienia

czyli jak mam porucznika w spoczynku mogą mi naskoczyć?

1 polubienie

I jeszcze zglanować.

1 polubienie

Żandarmi na ulicy mają najczęsciej stopień kapsla

ale to ja mogę ich zdeptać

1 polubienie

Nie no to nie można dopouscic do takich sytuacji jednak… Żeby tak byle obywatel mógł żandarma zdeptać.

Oficer

Ale napisałeś że w spoczynku… W ogóle to jakieś patologiczne (jak całe wojsko zresztą) że osoba która “wypisała” się już z interesu może coś takiemu zandarmowi podskoczyć bo jest oficerem w spoczynku… Przecież to zwykły obywatel jak każdy inny. W jednym z odcinków czterdziestolatka też biła mi po oczach takie patologiczne układy wojskowe gdy Stefan poszedł do do woja :rofl:

nie piszę o policji a wojsku

1 polubienie

Przy różnych okazjach, małymi kroczkami kształtuje sie zupełnie nowe prawo. Mam na myśli przykładowo zaostrzenie prawa karnego przy okazji kolejnej tarczy antywirusowej. Muszę przyznać że robią to misternie i skutecznie. Mam jednak wielką nadzieję że bardzo krótkoterminowo.

3 polubienia

Obowiązuje nie tylko prawo ale i sprawiedliwość

Z tego co wiem nigdy tak nie było.

Było ale tylko z żw. Ale z kolei żw nie czepiała się cywili