Czy nasi rządzący się zmienili?

Chcą wprowadzić samoukaranie?

  • Niezawisłość sądownictwa musi oznaczać także przestrzeganie prawa, przestrzeganie ustaw. Z tym jest bardzo różnie i to też będzie uwzględnione - powiedział Jarosław Kaczyński, zapowiadając dalszy etap reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Prezes PiS dodał, że reforma była już wstępnie omawiana przez komitet bezpieczeństwa, na którego czele stoi właśnie Kaczyński.
  • Jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi. I dlatego podejmiemy ten wysiłek - powiedział prezes [PiS]
    Chyba Jarek myśli ze dziś jest 1 kwietnia…

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26944272,jaroslaw-kaczynski-zapowiada-dalsza-reforme-sadownictwa-mamy.html#do_w=46&do_v=142&do_a=287&s=BoxNewsMT

1 polubienie

On myśli, jak wzmocnić swoją władzę. Wśród otaczających go pustostanów umysłowych nie ma nikogo, kto by to umiał zrobić.

A swoją drogą reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna.

5 polubień

est potrzebna. Ale nie w wydaniu PIS. Jak oni zrobią reformę to będzie jedno władza karla.

4 polubienia

Tak to napisałem. Czego się dotkną, to zniszczą.

4 polubienia

Zanim się zacznie cokolwiek trzeba by naprawić co popsuli.

2 polubienia

nic z tego nie rozumiem - mozesz to opisac w jezyku zrozumialym?

3 polubienia

zdaje sie blizniaki byli poza poziomem wychowaczym rodzicow - Madagaskar sie klania

2 polubienia

To nie moje słowa a słowa Jarka. Jego pytaj o znaczenie. Ciesz się że nie wpieprzył swoich słowo tworów albo czegoś z słownika wyrazów obcych. Zresztą ja Wolski słabo znam to co mam ci tłumaczyć?

Sądy wymagają reform ale nie poprzez niszczenie demokracji i wprowadzanie dyktatury.
Będzie polexit.

5 polubień

Nie będzie. Może to debile ale liczyć dotacje potrafią.

2 polubienia

cesarstwo wegiersko - polskie?

3 polubienia

Nie oceniam wymiaru sprawiedliwosci bo od 18 lat,nie mam z nim do czynienia.A co za tym idzie,po prostu moje zaangażowanie czy zainteresowanie zeszło na plan dalszy…
Ale popieram poczatek punktu drugiego!
I niechby żadne unie,pakty czy inne zbieraniny nie ważyły sie mieszać w naszą suwerenność!
Szkoda jedynie ze te slowa wypowiada najniebezpieczniejszy czlowiek w kraju…

A tu wole miec prawne konsylium

Ja tam słyszałem, że mają w zamian za praworządność dostać trochę więcej kasy z budżetu UE … Ale ponoć Niemcy do jakiegoś tam organu wysłali to, żeby to wstrzymać bo coś im się tam nie podobało …

Włosi to raczej nie wyjdą z Unii… Tak by mogła być nowa dynastia Habsburgów haha :smiling_imp:

Moim zdaniem Węgry to z UE nie wyjdą … Prędzej Polska jeśli już, ale nawet to wydaje mi się niemożliwe… I obym się nie rozczarował :confused:

Co po niektórzy mi nie odpisali haha :smiling_imp:

Jeżeli Niemcom coś się nie podoba to dobrze że

A my mamy robić to co dla nas jest lepsze, korzystniejsze i sprawiedliwe.

1 polubienie

Sądownictwo polskie domaga się reformy od lat. Po reformatorskiej działalności Ziobry jest jednak pilna potrzeba jego reanimacji. Wpierw trzeba usunąć to co on naprodukował. Reforma musi teraz obejmować rewitalizację kodeksów, to samo z kadrą jak i z obyczajami, w tym nieformalnymi. A potem jeszcze trzeba naród przekonać do nowego, odrodzonego sądownictwa.

3 polubienia

Całkowicie zgadzam się z Waćpanem.

3 polubienia