Czy nie lepiej by było, gdyby opozycja ustąpiła?

Witam. Wpadła mi do głowy taka oto myśl, że gdyby nie było opozycji, partia rządząca nie musiałaby obawiać się przegranej. A skoro partia rządząca nie może przegrać, to nie musi wydumywać sobie wrogów, napuszczać Polaków między sobą i rozdawać publicznych pieniędzy.

Być może kraj by ucierpiał na braku opozycji, ale ludzie zostaliby ocaleni. A może jeszcze nie jesteśmy aż tak bardzo skłóceni? Może jeszcze niewielu tak naprawdę chce tępić wydumane zarazy?

2 polubienia

Musze przyznać, że to bardzo oryginalny pomysł.

3 polubienia

Mogę jeszcze dodać, że wychodzi na to, że 500+ to zasługa tak naprawdę opozycji.

Jeśli rządy jednej partii byłby złe, to ludzie sami to zauważą i obalą władzę i przy okazji zjednoczą się wokół wspólnego celu. Nie takie reżimy upadały.

1 polubienie

Brak opozycji, to już dyktatura.

6 polubień

Ale że co ? Ci ludzie mieliby przejść do PIS czy zarejestrować się w Urzędzie Pracy ? Przecież cos muszą robić a zwykle nie potrafią nic innego.
Być może kiedyś znów będą rządzić, trzeba czekać cierpliwie, nie składać broni i pilnować koryta jak własnego, póki jeszcze jest czego.

4 polubienia

malo prawdopodobne, partia rzadzaca nie umie zyc bez wroga.

5 polubień

tylko ile to trwalo?

2 polubienia

Nie - byłoby gorzej. Brak partii opozycyjnej nie rozwiązałby żadnego z problemów powodujących obecne skłócenie, a jedynie utrudniłby głosom niezadowolenia dotarcie do uszu polityków. A na to niezadowoleni mają prosty sposób: mówić głośniej, i głośniej, i głośniej… aż do wieszania na latarniach włącznie, jeśli nie zostaną wysłuchani wcześniej.

3 polubienia

Przecież za PRL-u już tak było i chyba z nie najlepszym efektem. Nie byłoby opozycji, byłoby państwo totalitarne.

4 polubienia

Bez opozycji bylibyśmy już poza unią, w ramionach Putina.

2 polubienia

Rząd bez opozycji to dyktatura.

2 polubienia

Nie powtarzaj za mną!!! :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Aha. Rzadko czytam wcześniejsze wpisy :slight_smile:

Powinieneś.

3 polubienia

Nie chce mi się.

Nie musisz stosować się do mojej rady, ale czasem warto.

Do 20 wstecz daje rade. Potem już po prostu odpowiadam.

No cóż, przyjąłem do wiadomości.

Tez tak uwazam

1 polubienie

To ewolucja mysli PZPR.

3 polubienia