Czy Niemcy lepiej wychodzili na swych cechach narodowych, czy i pod jakim względem

lepiej i mądrzej mielibyśmy, będąc Niemcami, a nie Polakami?

Jako Polacy jesteśmy dziećmi i wnukami tych, co zabijali Niemców i sami ginęli i cierpieli od ran, aby mieć Polskie Państwo, Gdyby nie było Polski, a bylibyśmy Niemcami, to możliwe, że Niemcy i Rosjanie walczyliby ze sobą, albo by się dogadywali ze sobą, i lepiej byłoby na świecie. Ale z trzeciej strony strony, Niemcy mogliby chcieć mieć kolonie, i o nie walczyliby z Francją i Wielką Brytanią, i nie mielibyśmy lepiej, lecz gorzej. Może Niemcy mają swoje wady, i dobrze, że nie jestećmy nimi?

Moim zdaniem kazdy narod ma swoje wady i zalety. Naprawde trudno powiedziec, czy jest jakis “najlepszy”.

2 polubienia

Niemcy generalnie wyszli zwycięsko ze swej ponurej przeszłości. Stali się lokomotywą UE. To państwo syte i tolerancyjne. Pełne znanych marek i nowych technologii.

2 polubienia

Hmm syte i tolerancyjne? Ciekawe

1 polubienie

Tiaaa, ponura przeszlosc? To jak wyglumaczysz coraz lepsze wyniki wyborcze AfD?

2 polubienia

Ludzie w końcu dostrzegaja rzeczywistość

1 polubienie

No nie wiem, czy ta rzeczywistosc wymaga powrotu do faszyzmu?

To tak jak w przypadku pis. Każdy widzi coś czego nie ma

1 polubienie

Wiesz, niestety PiS jest i zignorowac sie nie ds.

1 polubienie

Z drugiej strony u nas tez nacjonalizm ma sie coraz lepiej…

1 polubienie

Chodzi mi o chorobę w której człowiek wszędzie widzisz nazistów i faszyzm i druga Białoruś xd :rofl: każdy widzi jakiś faszyzm który zagraża komuś dzięki pisowi czy dzięki afd itp

1 polubienie

To nie choroba a zdrowe podejscie do rzeczywistości…

1 polubienie

Ale to zwykła nieprawda.pis rządzi już 4 lata i nie widać tego powrotu faszyzmu, a normalna polske której dużo ludzi Polakom zazdrosci

1 polubienie

No to widze inaczej, ale ja w dyktaturze proletariatu wychowana.

2 polubienia

@GumowyKrokodyl Zyje dluzej na tym swiecie niz ty ,gdybym sie mocno staral,moglbys do mnie mowic dziafku))
I wiesz,nie widzialem rzadu,ktory by polakom odpowiadal.
Wiec marne szanse,by nagle cos sie zmienilo.
Zbyt wielu polakow wrecz uwielbia narzekanie,udreczanie sie,zreszta nie sa w ty odosobniemi.
Ludzie mie umieja sie cieszyc,tym co maja,tylko zadreczaja sie tym,czego nigdy miec nie beda.

2 polubienia