Czy pandemia koronawirusa obnażyła głupotę polityków jeszcze bardziej ? Zapodawajcie przykłady

Przykładowo Donald Trump mówił coś o wstrzykiwaniu sobie do żył jakiegoś środka (przypomnijcie proszę o czym dokładnie mówił - o detergentach ?)

Teraz mówił, że nie będzie chodził w masce bo głupio w niej wygląda …

Władymir Putin zrzucił jako, że Rosja jest Federacją obowiązek i odpowiedzialność za walkę z koronawirusem na poszczególne republiki, kraje, obwody ,obwody autonomiczne itd … A wiadomo, że są zarządcy lepsi i gorsi … Zamiast coś chociaż najważniejszego zarządzić dla każdej jednostki autonomicznej …

U nas 10 tysięcy chorych ponad (szczyt można powiedzieć krzywej gausa póki co - zwłaszcza na śląsku już prawie 5700 zakażonych) a już odmrażamy gospodarkę (nie osądzam czy to dobrze czy źle bo nie jest to proste pytanie …)

1 polubienie

Homo sapiens to gatunek przekorny. Musi mieć rację i ostatnie zdanie. Próbuje sie jakoś przypodobać tłumom by zdobyć ich szacunek.

Ja uważam że po opanowaniu Śląska problem covida przestanie być problemem. Wirus wydaje sie być w odwrocie. Od nas tylko będzie zależało czy wróci. Nie żegnamy się z reżimem sanitarnym.
A gospodarkę uruchamiać trzeba by zasilić budżet oraz służbę zdrowia. Musi być hajs na leczenie innych chorób przecież. Trzeba utrzymać miejsca pracy.

1 polubienie

Nie tylko pandemia.

2 polubienia

Trump dzis oswiadczyl, ze lyka jakis lek na malarie, ktory ma go chronic przed koronkowyn.
Lek ten ma skutki uboczne w postaci niestrawnosci, niszczy nerki i watrobe, a moze rowniez spowodowac skepote.
Jesli chodzi o zamrazania czy odmrazania? To duzo zalezy jaka strategie przyjmie dany kraj. Ludzie juz maja dosc zamknięcia, ale calkowite spuszczenie z lancucha na zywiol jest niebezpieczne.
Na jadnym biegunie jest filozofia - kto ma umrzeć to umrze (Brazylia, w duzym stopniu USA plus wszystkie kraje gdzie o takim czyms jak opieka zdrowotna to slyszano, ze gdzies jest) posrodku sa te, gdzie nie ma duzych ognisk zakazenia, a sluzba zdrowia wydolna. I w koncu kraje, ktore postawily na kwarantanne i zamrozenie, szpitale polowe, leczenie wszystkich, obecnie powoli znoszace restrykcje, ale pomijajac szkody gospodarcze zaplacilismy (bo ja w srodku cyklonu, Hiszpania wybrala te droge) czyms co odbije sie na zyciu spolecznym przyszlosci.
Zamkniecie w 4 scianach ludzi przyzwyczajonych do zycia w duzej przestrzeni publicznej, obecnie jeszcze niedostepnej i ta cala nowa rzeczywistosc odbije sie na ludzkiej psychice.
Nie mowiac juz o ogolnoswiatowyn trendzie zwiazanym z komunikacja elektroniczna na wysokim poziomie. Ciekawie sie zapowiada. Ludzie zobaczyli, ze bez wielu rzeczy mozna zyc. I bez wielu politykow tez. Unia bedzie musiala tez wiele rzeczy przewartosciowac.
Z politycznych idiotyzmow to juz wczoraj pisalam - w kwaranntannie mozna bylo wyjsc tylko po zakupy, do banku, apteki czy lekarza. Psa wyprowadzić .
No i ci, ktorych praca byla niezbedna mieli mniejsze ograniczenia. W zerowym ustalono godziny spacerow, indywidualnego uprawiania sportu w zależności od wieku, w promieniu 1 km od domu, jednoczesnie te czynnosci, o ktorych pisalam wczesniej zostaly jak byly.
Teraz jescze doszly inne sklepy i gastronomía gdzie jedynym ogranicnikiem sa godziny, w których pracuja.
Czyli kociokwik w miastach powyzej 10000 mieszkancow ( w mniejszych zdali sie na zdrowy rozsadek tubylciow.) ale przy moim polskim wychowaniu to kaszka z mleczkiem, do najblizszego sklepu mam półtora kilometra w obie strony, otwarty od 9 rano do 22, a kto mi zabroni zapomniec kupic zapalki? Spacerek po zakupy dwa razy dziennie i nawet nie potrzebujesz zezwolenia. Tym bardziej, ze tu prawie ludzi nie ma.
Od wczoraj mozna do knajpy, bede musiala powedrowac przez wioche zobaczyc kto otworzyl
I wreszcie bedzie sie mozna przejsc w jakims “konkretnym” celu zwanym kufel piwa, :star_struck:
Sa politycy to sobie coponiektorzy wyscigi robia, kto pierwszy przejdzie to cale odmrazanie - tu zalezy od regionu - i to nie liczac sie z realiami, nawet po trupach, jesli nastapi nawrot.

2 polubienia

Ciekawe czy polscy medycy jakieś premie za covida dostaną. Z oklasków i podziękowań wyżyć nie idzie. Wielu lekarzy życie oddało przez koronę. Ludziska na ich rzecz rapować zaczęli.

Co ja gadam?! Przecież wszystko pójdzie na wybory i social.

3 polubienia

Juz Emilewicz narzekala, ze Morawiecki premii specjalnych nie wyplaci. A przeciez sie naleza…

2 polubienia

Oj boziu, boziu jak tu teraz wyżyć do 1-go? Kto opłaci dzieciom studia w USA? Kto spłaci kredyt za bugatti i apartament w centrum Warszawy? Jak żyć?

3 polubienia

Jej jak wodzowi brakuje do pierwszego.

Na jesieni wróci! Kto chce wierzyć niech wierzy, znasz mój pogląd.