Czy Polska poprzez swą nietolerancję/ksenofobię dąży do drugiego Auschwitz?

Wciąż w lewackich mediach nie milkną echa wypowiedzi byłych więźniów.
Cytuje się przede wszystkim pana Turskiego który mówił o 11 przykazaniu (obojętność) i o tym że auschwitz nie spadł z nieba. Że był owocem postępującej nienawiści, nietolerancji, wrogości wobec mniejszości.
Polacy jak wiadomo antysemitami pozostali. Nienawidzimy też islamu i LGBT. Pierwsze zasieki buduje kościół.
To chyba dobrze że militarnie mocno odstajemy od zachodu i Rosji. Każdy pragnie życiowej przestrzeni…

Ja sie z panem Turskim pomimo, ze szacunkiem go darze nie zgadzam. Auschwitz nie wzial sie z obojetnosci a z milczacego przyzwolenia.
Egoizmu nawet. Innym zabrac, postawic w roli kozla ofiarnego, a nam dac.
Co ciekawe przez dlugi czas niemiccy Zydzi Hitlera popierali, dopoki im sie do tylka nie dobral. Takich, ktorzy widzieli zagrozenie od poczatku bylo niewielu.

1 polubienie

i ze strachu?

A to dopiero pozniej, poczatki byly w oparach euforii spowodowanej ogolna lepsza sytuacja gospodarcza na swiecie, udostepnieniem okreslmy to zdobyczy cywilizacyjnych szerokiej rzeszy ludzi i nadymaniem balonika dumy narodowej. Dla niedawna biedaka wstydzacego sie przegranej i biedy ( Niemcy oprocz normalnych problemow spolecznych i gospodarczych zwiazanym z okresem tuz po wojnie byli obciazeni placeniem trybutu) hasla Niemcy ponad wszystko, teoria nadludzi itp. byla niczym natkotyki. Te tez byly e postaci wszecobecnego pervitinu.

1 polubienie

Hahaha oglądałem wtedy fakty tvn i to żałosne zasugerowanie tej baby prowadzącej że chodzi o współczesna Polskę i PiS… Co za wstyd…
Zresztą ten turski wygląda mi na jakiegoś… opłaconego :rofl:

To sie zainteresuj kim jest jak dla Ciebie to Pan Turski.

Turski mówił mądrze ale faktycznie brzmiało to trochę jakby na zamówienie PO. Przeciwko PiSowi i kościołowi.
Niewielu tych którzy przeżyli Auschwitz ma takie gadane.

1 polubienie

Czyli tak jak normalni, światli Polacy, nieogłupieni przez obie wspomniane przez Ciebie instytucje.

Już po 22.00… pozno

Lud roboczy wyczuł aluzje i nie życzy sobie w przyszłości upolityczniania holocaustu.

Dla ciebie też.

Mendy opozycyjne na wszystkim będą dzielić i szerzyć nienawiść XD

Jakbys dokldniej przeczytal to bys widzial, ze napisalam pan Turski.

Że dla mnie to Pan Turski… Zresztą wiem kto to jest. Chodziło mi o to co trochę niżej napisał o tym devil.